آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 30685
  • کاربران حاضر در پایگاه : 1
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 41
  • بازدید دیروز : 8673
  • بازدید کل : 25010862

جشن حسابداران

 | تاریخ ارسال: 1393/12/20 | 

AWT IMAGE

گالری عکس 1

گالری عکس 2

گالری عکس 3

  به گزارش روابط عمومی مدیریت امورمالی دانشگاه،همایش دستاوردهای حسابداری تعهدی خانواده مالی دانشگاه با حضور دکترجعفریان ­ رییس­دانشگاه،­دکتربیگلر­معاون­توسعه مدیریت وبرنامه ریزی منابع­،دکتر­رامین­رحیم نیا مدیر­برنامه­ریزی منابع مالی دانشگاه­،آزاده چترروز مدیر­امور­مالی دانشگاه­، کارکنان مالی دانشگاه در روز سه­شنبه 19­اسفند­93 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزارشد.
این مراسم به مناسبت بزرگداشت موفقیت­های مالی دانشگاه در طول سال 93 وکسب عنوان برتر در بین کلیه دستگاههای اجرایی کشور در 3 سال متوالی­،برگزار شد .
در ابتدای این مراسم مدیرامورمالی دانشگاه با سخنانی از ریاست دانشگاه و معاون توسعه دانشگاه به پاس همراهی و همکاری در اجرای این مراسم که برای اولین بار در دانشگاه برگزار شد تقدیر و تشکر کرد .
چترروز با ارائه گزارشی از عملکرد مالی حوزه مالی دانشگاه در سال 93، گفت:در سال گذشته حوزه مالی دانشگاه در انجام برنامه­های عملیاتی خود بسیار پرتلاش و موفق بود خصوصا در اجرای طرح تحول سلامت نقش بسیار مهمی داشت .وی اشاره­ای به تاریخچه تحول نرم­افزار حسابداری تعهدی دانشگاه کرد و گفت: طی سالهای 1387 تا 1392 نرم افزار مالی مکانیزه تحت DOS دانشگاه به نرم افزار ویندوز تغییر یافت و در طی سالهای 92 و 93 نیز با ارتقائ نرم­افزار، برپایه وب به سمت طراحی های ماژولهایی حرکت کردیم که تا پیش از آن وجود نداشتند .
چترروز گفت:ما در طول سه سال گذشته شاهد موفقیت­های بزرگ در عرصه مالی بودیم، دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین دستگاه اجرایی در کشور است که حسابداری نقدی ندارد،و در طول 3 سال اخیر تنها دانشگاهی است که ازمیکروفیلم به جای فیزیک اسناد استفاده می کند .دانشگاه ما به طور متوالی در 3 سال گذشته رتبه برتر مالی داشته است .و تمامی صورتحسابهای مالی، ترازهای مالی از شفافیت کامل برخوردار است .
چترروز راه­اندازی سیستم اموال،ارتقای زیر سیستم پرسنلی و استقرار سامانه تسهیلات رفاهی پرسنل دانشگاه را از دیگر اقدامات مالی دانست .
در ادامه مراسم دکترجعفریان ضمن ابراز خرسندی از تجمع­ خانواده مالی حسابداران گفت:باید گام بزرگی در کشور برداریم و ماژولهای حسابداری تعهدی را درمورد قیمت تمام شده تمامی خدمات بیشتر از پیش کامل کنیم .در حال حاضر کسی نمی تواند رقم دقیقی به عنوان هزینه تمام شده تربیت یک دانشجو بیان کند شاید مبلغی رابرآورد کنیم اما تمامی این برآوردها برای یک برنامه ریزی دقیق محل اشکال است و در خدمات درمانی نیز هنوز برآورد دقیق روشن نیست .
وی افزود :در دانشگاهی که بالغ بر 1500 میلیارد تومان گردش مالی دارد،ورودی­ها و خروجی­ها باید کاملا مشخص و واضح باشد و این امر به تلاش و همت شما عزیزان حسابدار امکان پذیر گشت.
رییس دانشگاه افزود: در گزارش مالی که حسابرس از وضعیت مالی دانشگاه در هیئت امنا ارائه داد­،هیچ نکته خاص و مشکلی وجود نداشت و هیئت امنای دانشگاه ازعملکرد مالی دانشگاه با عنوان این مطلب که این کار سخت و قابل تحسینی است ابراز رضایت کردند. واین کار ساده ای نیست و میسر نمی شود جز به تلاش شما کارمندان ساعی امور مالی.
دکتر جعفریان ابراز امیدواری کردند که برای مدیریت بهتر،باید بتوانیم کسری غیر قابل پیش­بینی نداشته باشیم و این محصول حسابداری تعهدی می­باشد.که در حال حاضر چنین معضلی نداریم .رییس دانشگاه تصریح کرد که محور اصلی دانشگاه،آموزش،پژوهش، و ارائه خدمات­درمانی می­باشد،اما اجرای دقیق آن با ایفای نقش تمامی اجزای سازمان امکان پذیر می­باشد .
وی افزود: اگر بخواهیم نقشمان را به عنوان یک دستگاه پیشرو در اجرای وظایف آموزشی و .. نشان دهیم باید بتوانیم در دیگر ابعاد هم پا به پای آن جلو رویم و به نظر این موضوع در دانشگاه ما جا افتاده است و ما کارکنان نقش تعیین کننده ای در اجرای این وظایف داریم .
دکترجعفریان در پایان به رعایت احترام اشاره کردند و خواستار اجرای آن در تمامی اجزای سیستم شدند. دکترجعفریان تاکید کرد ما در جایی کار میکنیم که باید الگوساز باشیم. دانشگاه باید بتواند کشور را پیش ببرد و این اصالتا کار دانشگاه است و احترام اثرش را در سیستم میگذارد و آن فضای مثبت را ایجاد میکند .
وی در پایان به رعایت حقوق دیگران اشاره کرد و گفت در سیستم مالی که با بیت المال سرو کار داریم این اصل به توجه ویژه ای­ لازم دارد که خدا را شکر تا کنون رعایت شده است.
در ادامه دکتر بیگلر با ابراز امیدواری برای تکمیل همه ماژولهای حسابداری تعهدی گفت : جهت احصای قیمت تمام شده کالا با توجه به تنوع خدمات دانشگاه در حوزه های مختلف آموزش پژوهش، بهداشت،غذا و دارو و سایر حوزه ها­ مسیری جز مکانیزه کردن سیستم وحسابداری تعهدی وجود ندارد.
دکتر رحیم نیا با بیان این نکته که تغییر از حسابداری نقدی به حسابداری تعهدی کار آسانی نیست و با تمام پشتیبانی که وزارت بهداشت و سایر ارگانهای اجرایی برای عملیاتی کردن این برنامه داشتند،دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها دانشگاهی بود که با تلاش شما توانست همچون دیگر افتخارات خود در زمینه های آموزش و پژوهش در زمینه مالی نیز رتبه نخست را کسب کند .وی افزود :با تمام سختی ها، دانشگاه علوم پزشکی تهران از همان ابتدا به استقبال این تغییر رفت .وی حصول مدیریت علمی و بهینه را نتیجه نهایی پیاده سازی کامل حسابداری تعهدی دانست و گفت :اجرای حسابداری تعهدی باعث میشود تا بتوانیم بهترین استفاده را از منابع خود بکنیم و این میسر نمی شود مگر با شناسایی فعالیت های اصلی و اولویت دار.
در ادامه حیدری یکی از روسای حسابداری دانشگاه به نمایندگی از خانواده حسابداران از مدیریت امورمالی دانشگاه به جهت پشتکار و حمایت ایشان تشکر و قدردانی کرد و گفت : تنها مبنا برای محاسبه بهای تمام شده و بودجه­ریزی عملیاتی،حسابداری تعهدی میباشد که تاکنون دانشگاه موفقیت­های کثیری به همت همکاران حسابدار کسب کرده است .
در پایان جلسه از 5 تن از روسای بازنشته حسابدار تقدیر به عمل آمد .
گفتنی است مدیریت امورمالی­دانشگاه با موافقت هیئت امنا از کلیه شاغلین درواحدهای مالی دانشگاه تقدیر به عمل آورد .

 

دفعات مشاهده: 2080 بار   |   دفعات چاپ: 476 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA