آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 30657
  • کاربران حاضر در پایگاه : 10
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 239
  • بازدید دیروز : 14566
  • بازدید کل : 24947034

برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار نظام جامع حسابداری تعهدی جهت روساء و مدیران بیمارستانهای تابعه

 | تاریخ ارسال: 1393/6/26 | 

 تاریخ خبر: 1393/6/26

  مدیریت امور مالی دانشگاه از برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار نظام جامع حسابداری تعهدی جهت روساء و مدیران بیمارستانهای تابعه دانشگاه خبر داد.  گالری عکس

  

AWT IMAGE

  در کارگاه آموزشی مزبور که در راستای استفاده بهینه و بهره برداری صحیح و به موقع از گزارشات مدیریتی نرم افزار نظام جامع حسابداری تعهدی ، در روز یکشنبه مورخ 23/06/93 در اتاق جلسات مدیریت امور مالی دانشگاه برگزار گردید ، جمعی از مدیران بیمارستان ها و معاون مالی اداری دانشکده دندانپزشکی حضور یافتند.

  در ابتدای کارگاه ، سرکار خانم چترروز مدیر امور مالی دانشگاه ضمن خیر مقدم ، مطالبی در خصوص نرم افزار و مجموعه گزارشات آن ایراد نمودند. ایشان اظهار داشتند گزارشات مدیریتی شامل مجموعه گزارشات نرم افزار حسابداری تعهدی می باشد که به روساء و مدیران دانشگاه در زمینه های مختلف از جمله کنترل ، تصمیم گیری و سیاستگذاری کمک می نماید ، بطوریکه می توانند با بررسی و آنالیز آنها تصمیم گیری های خود را دقیق تر و اثر بخش تر نمایند.

  در ادامه آقای اوجانی مسئول واحد پایش و ارزیابی حسابهای مدیریت امور مالی قسمتهای مختلف نرم افزار و امکانات آن را به بصورت کامل و مبسوط جهت حاضرین توضیح و نحوه استفاده از برخی از گزارشات کاربردی از جمله گزارش

  هدفمندی یارانه ها ، مطالبات از سازمانهای بیمه گر ، بدهی ها ، عملکرد اعتبارات تفاهم نامه و محرومیت از مطب ، تعهدات و پرداختهای تحول نظام سلامت ، کنترل اضافه کار ، اعتبارات مصوب و دریافتیها و ... را بصورت عملی تشریح نمودند.

  آقای صدیقی مدیر پروژه نرم افزار نجات دو نیز در ادامه کارگاه در خصوص زیر سیستم انبار نرم افزار یاد شده مطالبی بیان نمودند. ایشان اظهار داشتند زیر سیستم انبار نرم افزار نجات دو با انجام عملیات انبار گردانی پایان سال 1392 در کلیه واحدهای دانشگاه پیاده سازی و مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفت و پس از آن و در طی سال 1393 نیز ضمن در نظر گرفتن پیشنهادات واحدهای تابعه در جهت بهبود سیستم و همچنین برطرف نمودن اشکالات و نواقص موجود در جهت ارتقاء آن تلاش و در حال حاضر کلیه فرآیندهای حوزه انبار اعم از درخواست کالا ، درخواست خرید ، رسید انبار و حواله انبار در سطح واحدهای تابعه از طریق این نرم افزار انجام می گردد. مدیر پروژه نجات دو ضمن تشریح کلیه قسمتهای زیر سیستم انبار بصورت عملی ، برخی از مزایا و ویژگیهای نرم افزار را به شرح ذیل بیان نمودند:

  1- وجود اطلاعات حدود 000/35 قلم کالا که مطابق با نظام نوین مالی و دستورالعملهای تدوینی وزارت متبوع در گروه بندیهای مختلف و دسته بندی های خاص طبقه بندی گردیده است.

  2- امکان درخواست کالا توسط کلیه پرسنل.

  3- امکان پیگیری وضعیت درخواست کالا ، درخواست خرید ، رسید انبار و حواله انبار توسط کاربر.

  4- امکان ایجاد و تعیین سطح دسترسی جهت افراد مرتبط با سیستم توسط مدیر سیستم واحد.

  5- استخراج گزارشات مختلف و متنوع کنترلی ، مدیریتی و مقایسه ای از جمله : گزارش ارزش ریالی - تعداد اقلام انبار ، گزارش مانده موجودی کالا ، گزارش موجودی - ارزش ریالی کالا ، کاردکس کالا ، گزارش تحویل کالا بر حسب کارپرداز ، گزارش مصرف مراکز هزینه ، گزارش خلاصه مصرف مراکز ، گزارش فعالیت انبار ، گزارش آماری کالاها و ........

  6- امکان ثبت مشخصات کلیه فروشندگان و تامین کنندگان کالا اعم از نام فروشگاه ، نام فروشنده ، کد اقتصادی ، شماره ثبت ، شماره تلفن و ...

  7- امکان تعریف آستانه کالا جهت کالاهای مختلف.

  8- انجام عملیات انبارگردانی در طی سال و یا پایان سال مالی بر حسب نیاز و استخراج گزارشات مقدماتی انبارگردانی و صدور Tag انبار گردانی و شمارش های اول تا شمارش نهایی.

  9- امکان تعریف انبارهای مختلف بر حسب گروههای مورد نیاز.

  10- استخراج گزارش نهایی انبارگردانی و صدور سند حسابداری بصورت اتوماتیک.

  11- امکان انتقال موجودی پایان دوره به سال مالی بعد توسط سیستم.

  12- دارا بودن قابلیت ارسال پیام به کاربران در مواقع لزوم و سایر قابلیتهای دیگر.

  

  در پایان کارگاه نیز مدیران حاضر نظرات خود در خصوص مراحل فرآیندهای درخواست کالا ، درخواست خرید ، رسید انبار و حواله انبار را مطرح و موارد مزبور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید تیم نرم افزاری نظرات حاضرین را مورد بررسی کارشناسی قرار داده و نسبت به اعمال نظرات آنان در نرم افزار اقدام نمایند.

دفعات مشاهده: 1557 بار   |   دفعات چاپ: 339 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA