آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 30657
  • کاربران حاضر در پایگاه : 10
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 239
  • بازدید دیروز : 14566
  • بازدید کل : 24947034

جلسه کمیته ساماندهی اموال غیرمنقول دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1393/2/7 | 

  آقای همایون سرپرست اداره حسابداری کالا ، اموال و خدمات از برگزاری اولین جلسه کمیته ساماندهی و مستند سازی اموال غیر منقول دانشگاه در روز سه شنبه مورخ 26/01/93 با حضور روساء امور مالی و مسئول گسترش شبکه های بهداشت و درمان جنوب تهران، اسلامشهر و شهر ری خبر داد.

 

AWT IMAGE

  گالری عکس

  در ابتدای جلسه آقای همایون سرپرست اداره حسابداری کالا، اموال و خدمات در خصوص اهمیت موضوع مستندسازی اموال غیرمنقول دانشگاه مطالبی ایراد و ضمن اشاره به بند 6 ماده 9 و ماده 13 آئین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه، شناسایی، مستندسازی و ثبت ارزش ریالی دارائیهای مزبور در سیستم حسابداری تعهدی را از مهمترین اهداف پیش روی حوزه مدیریت امور مالی دانشگاه بیان نمودند.

  در ادامه آقای مهاجر معاون مدیریت امور مالی در خصوص گستردگی و حجم زیاد مراکز بهداشتی، درمانی، پایگاه ها، خانه های بهداشت زیر مجموعه شبکه های فوق الذکر و تعدد املاک آنها با نحوه تملک مختلف و همچنین مشکلات موجود در زمینه املاک فاقد مدارک و مستندات، مواردی را مطرح نمودند. معاون مدیریت امور مالی دانشگاه اظهار داشتند در حال حاضر مغایرت هایی در زمینه مشخصات ثبت شده در بانک اطلاعات اموال غیر منقول دانشگاه در اداره حسابداری کالا، اموال و خدمات با فرم های تکمیلی واصله از شبکه های فوق وجود دارد که لازم است در ابتدا معانی و مفاهیم نوع تملک ( قطعی، واگذاری، وقفی، صلحی بودن املاک و ...) مشخص و اتفاق نظر حاصل تا در جهت رفع مغایرتها اقدام گردد. ایشان تاکیدات حسابرس مستقل و مصوبات جلسه هیات امناء دانشگاه در طی سالهای اخیر دررابطه با لزوم ارزشگذاری و ثبت ارزش ریالی اموال غیر منقول دانشگاه در سیستم حسابداری تعهدی را یادآوری و بیان نمودند، در نظر است ارزش ریالی املاک دانشگاه که به دلیل نامشخص بودن قیمت تمام شده تاکنون در سیستم حسابداری ثبت نگردیده است با قید فوریت توسط کارشناسان منتخب ریاست محترم دانشگاه ارزش گذاری تا امکان ثبت آنها در سیستم حسابداری توسط واحدهای تابعه فراهم گردد.

  روساء امور مالی و مسئول گسترش شبکه های بهداشت و درمان جنوب تهران ، اسلامشهر و شهرری نیز مشکلات و چالشهای موجود در این زمینه را مطرح و نقطه نظرات خود در این راستا ارائه نمودند.

  در پایان جلسه نواقص و مغایرتهای موجود در فرمهای تکمیل شده توسط شبکه های بهداشت و درمان جنوب تهران ، اسلامشهر و شهر ری ، موضوع بخشنامه ارسالی در اسفند ماه سال 92 در زمینه مشخصات اموال غیر منقول شامل ثبتی ، مساحت ، آدرس ، وضعیت ثبت ارزش ریالی و ... با ورود به سیستم حسابداری تعهدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید حداکثر لغایت 10/02/93 فرمهای مزبور توسط همکاران مجددا بررسی و پس از رفع مغایرت و نواقص ، اطلاعات صحیح و دقیق به مدیریت امور مالی ارسال تا در جهت ارزشگذاری و ثبت در سیستم حسابداری اقدام و متعاقب آن در مورد مستند سازی آنها نیز تمهیدات لازم معمول گردد.

  شایان ذکر است در طی هفته های آینده و با دعوت از نمایندگان سایر واحدهای تابعه دانشگاه جلسات کمیته مزبور برگزار و ادامه خواهد یافت تا در راستای مستند سازی اموال غیر منقول که یکی از برنامه های عملیاتی مدیریت امور مالی می باشد اقدامات موثر و شایسته صورت پذیرد.

 

دفعات مشاهده: 1439 بار   |   دفعات چاپ: 486 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 30 بار   |   0 نظرCAPTCHA