مدیریت امور مالی - آرشیو اخبار سال 93 و 94
همایش خیرین سلامت

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/10/23 | 

AWT IMAGE

 گالری1

 گالری 2

 گالری 3

    به گزارش روابط عمومی مدیریت مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دومین همایش تجلیل از خیرین عرصه سلامت با حضور دکتر­جعفریان رئیس دانشگاه، دکتر محمد هادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت، دکتر همایون­ امینی مشاور عالی رئیس دانشگاه، دکتر­محمود­بیگلر معاون توسعه مدیریت­ و برنامه­ ریزی دانشگاه، آزاده چتروز مدیر مالی دانشگاه، حجت­الاسلام والمسلمین طباطبایی ، حاج آقا نیری رئیس مجمع خیرین سلامت و جمعی از خیرین نیکوکار روز دوشنبه 22 دی 93 در سالن آمفی تئاتر مرکز طبی کودکان برگزار­شد .

  در این نشست نیکوکاری که به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران و مجمع خیرین سلامت برگزار­شد.ابتدا دکتر بیگلر با اشاره به آیه لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون و ما تنفقوا من شئ فان الله به علیم به اهمیت انفاق و نیکوکاری نزد خداوند اشاره کرد .ایشان با بیان این مطلب که این همایش دومین گردهمایی مجمع خیرین می باشد که در دانشگاه تهران برگزار میشود به بیان عملکرد سال گذشته این مجمع پرداخت.

  معاون توسعه دانشگاه افزود به همت خیرین نیکوکار حدود 450 میلیارد ریال طی همایش سال گذشته به دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شده است . بیگلر با اشاره به خیرینی چون ، مرحوم مهندس گرامی ،مرحوم دکتر احمد مسعود ، دکتر فیروز، کوهپایه ییها، سید ثریا احمدی ، دکتر مروستی ، حسین­زاده ، محمود­نیا، محمد­باقری از کمک های ایشان به دانشگاه تهران نام برد .در ادامه بیگلر از مشارکت بانک ملت ، شرکت اسپید شاهد و ...در ساخت و بازسازی مراکز بهداشتی درمانی نام برد.

  بیگلر اشاره کرد دانشگاه تهران جهت مشارکت بهتر و راحت­تر خیرین اقدام به تهیه و تدوین دستورالعمل خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه کرده است .همچنین راه اندازی سایت معرفی پروژه­های مهم دانشگاه و اتصال آن به سیستم مالی دانشگاه جهت جذب کمک های مردمی ( طرح میلاد) ، و تهیه شناسنامه جهت بیماران نیازمند از اقدامات دانشگاه تهران می­باشد .

  بیگلر تصریح کرد از سال گذشته تا کنون خیرین جدیدی به جمع نیکوکاران اضافه شده است .که امیدواریم با حضور فعال بتوانند دانشگاه تهران را در حل مشکلات پروژه های ناتمام و مشکلات فیزیکی و تجهیز مراکز بهداشتی یاری رسان باشند .

  بیگلر ضمن تشکر دوباره از خیرین افزود ، دانشگاه تهران بدون کمک مردمی یارای کمک رسانی به تمامی نیازمندان این عرصه را نخواهد داشت .

  معاون توسعه دانشگاه اشاره ای به پروژه های ناتمام مثل بیمارستان رازی ، بیمارستان سیدالشهدا، کرد .همچنین احداث مهمانسرا جهت همراهان بیمارانی که مدت طولانی بستری هستند و خوابگاه دانشجویی را از نیازهای فعلی دانشگاه برشمرد.

  بیگلر در خاتمه ضمن تشکر ابراز نمود تعداد خیرینی که ما را در تمامی عرصه ها یاری رساندند بسیارند و در اینجا به دلیل کمبود وقت از ذکر نامشان خودداری میکنیم .وی افزود دانشگاه تهران ضمن تعهد کاری به خیرین ضمانت اجرای طرح در همان مسیری که نیت نیکوکاران عزیز می باشد را خواهد­داد.

  حاج آقا نیری دومین سخنران این مجمع ضمن ابراز خرسندی از کثرت مراجعین در این همایش گفت: دنیا محل گذر است کسانی چیزهایی از خود به جا گذاشتند و در حال حاضر تنها نام آنهاست که به نیکی برده میشود .لذا تا فرصت داریم سرمایه گذاری ماندگار کنیم .ایشان اشاره کردند ثروت ، مقام ،قدرت ، اعتباری هستند و هر کدام زمان کوتاهی دارند باید بگذاریم و برویم .چیزی که مانند روزنه ای در قبر تاریکمان به دردمان میخورد و دل ما را روشن میکند اعمال دنیوی ماست .

  ایشان با اشاره به آیه ای از قرآن گفت : اگر کسی مستمند و یتیمی را ببیند و از خود دور کند و اعتنا نکند بداند که دین ندارد .

  نیری افزود : مجمع خیرین سلامت در 5 سال گذشته 3300 میلیارد تومان و 2570 مرکز بهداشتی درمانی و بیمارستان و 13 میلیون متر مربع زمین از جانب مردم هدیه دریافت کرده است .

  رئیس مجمع خیرین سلامت در خاتمه تصریح کرد : در هر صنفی هستید مهم نیست ، کمک نمی تواند فقط به صورت نقدی باشد .به هر نحوی به مستمندان کمک کنید .وی گفت هیچ عبادتی در بین مستحبات مهمتر از بخشش و رفع امور دیگران نیست .

  ایازی سخنران سوم مجمع گفت : کسانی که در این جمع هستند حتما کار خیری انجام داده اند که در این مسیر قرار گرفته­اند . جمع کثیری ثروت و علم دارند ولی توفیق قرار گرفتن در این مسیر را ندارند .ایازی افزود : با توجه به اینکه جامعه ما به سمت سالمندی پیش میرود از اینرو دغدغه سلامت مهم است .ما هم اکنون در سطح کشور 60000 تخت بیمارستانی کمبود داریم همچنین نبود شبکه بهداشت شهری از دغدغه ها می باشد . ودرحال حاضرنیازمند احداث 700 پایگاه بهداشت در تهران هستیم .

  قائم مقام وزیر بهداشت افزود : منابع دولتی به تنهایی توانایی این بار سنگین را ندارد.کاری که می توانیم بکنیم کمک از بخش خصوصی است که مقرون به صرفه نیست دومین کار کمک از خیرین سلامت می­باشد .

  ایازی افزود در خیلی از شهرها نظیر دزفول و رفسنجان تمامی مراکز بهداشتی توسط خیرین درست شده است .

  در خاتمه دکتر ایازی از انعقاد تفاهم‌ نامه‌ای میان وزارت بهداشت و سازمان اوقاف خبر داد تا طبق آن، خیرین پس از مرگ نیز بتوانند اموال خود را وقف حوزه سلامت کنند و بخشی از مال خود یا ثلث آن را در اختیار بیماران نیازمند قرار دهند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین طباطبایی نیز در ادامه تصریح­کرد :بی­توجهی به بیمار را کاری ناپسند و تکریم بیمار را امری خداپسندانه خواند و گفت: گاهی افراد برای دردهایی مانند سردرد یا دل‌ درد از مسکن استفاده می‌کنند تا تسکین یابند ولی اگر حرف ناپسندی به او گفته شود روحش خدشه‌دار شده و با هیچ مسکنی تسکین نمی‌­یابد.
وی افزود: کار پزشک درمان است اما نه ‌فقط درمان جسم که درمان روح نیز وظیفه اوست و این جز با تکریم بیمار میسر نخواهد شد.
دکتر جعفریان، سخنران پایانی این جشنواره در سخنانی گفت: کشور در همه‌ عرصه‌ها نیازمند کمک‌های خیرین است که البته این کمک‌ها در حوزه‌ سلامت مهم‌ ترین آن‌هاست.
وی بابیان اینکه امکانات دولتی اجازه‌ گسترش خدمات درمانی را نمی‌دهد خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران مانند همیشه در عرصه‌های درمانی، آموزشی، پژوهشی و بهداشتی همواره نیازمند کمک خیرین خواهد­بود .

  گفتنی است در این همایش بیمارستانها ، شبکه های بهداشت و ... با برپایی غرفه­هایی میزبان خیرین سلامت بودند.

  

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت امور مالی :
http://vcmdrp.tums.ac.ir/find.php?item=2.2251.2520.fa
برگشت به اصل مطلب