بایگانی بخش ندای روانشناختی

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 99 | تعداد کل بازدید های مطالب: 91,512 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

زمانی که دست کم گرفته می شوید

وقتی دیگران شما را دست کم میگیرند چه باید کرد؟نمی‌توانید زندگی‌تان را برمبنای انتظارات دیگران جلو ببرید.

img_yw_news
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

تنهایی و بیماری قلبی

محققان دریافتند افراد تنها و منزوی بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی هستند

img_yw_news
شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ -

تست پرخاشگری

 پرسشنامه سطح پرخاشگری چه قدر پرخاشگرید؟  *برای اینکه پرخاشگری خودمان را رفع کنیم، اولین قدم آن است که بدانیم چه قدر پرخاشگریم

img_yw_news
شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ -

اسیب تلفن همراه به روابط شما

بررسی ها نشان می دهد که در اغلب موارد وقتی یک زن و شوهر در حال صرف وقت با هم هستند اگر این ارتباط توسط یک فرد مراجعه کننده یا تلفن همراه قطع شود کمتر احتمال دارد که فرد در رابطه راضی بماند

img_yw_news
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ -

نشانه های اختلال شخصیت مرزی

این اختلال روانی جدی است و به درمان نیاز دارد چون می تواند بر روابط، عملکرد شغلی و حتی زندگی شخصی فرد تاثیر بگذارد و آن را مختل کند، اما خیلی ها ممکن است درست ندانند که علائم و نشانه های این اختلال شخصیت کدام است.

img_yw_news
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ -

همدلی با دیگران

وقتی مشکلی پیش می‌آید دوست داریم دیگران با ما همدلی کنند؛ وقتی ناراحتی دیگران را می‌بینیم بخصوص اگر نزدیکان و دوستانمان باشند دوست داریم با آنها همدلی کنیم... اما همدلی راه و روش‌هایی دارد که برای اثرگذاری بیشتر باید آنها را رعایت کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ -

کلمات مورد استفاده در آدمهایی با اعتماد بنفس پایین

فردی که اعتماد به نفس بالایی دارد کمتر احتمال دارد دروغ بگوید. اما فردی که اعتماد به نفس پایینی دارد تمایل بیشتری به دروغ گفتن، تقلب و خیانت دارد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ -

شخصیت اعصاب خرد کن در محیط کار

چه خوب می شد اگر می توانستیم با تمام همکاران خود، فارغ از ویژگی های شخصیتی شان تعامل مثبت و به دور از تنشی داشته باشیم؛ شما هم حتماً موافقید.

img_yw_news
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ -

وسواس

این بیماری، مغزتان را می‌خورد این بیماری یکی از ناهنجاری های رفتاری است که علاوه بر آزار فرد مبتلا،موجب بروز مشکلات بسیاری برای اطرافیان نیز می شود.

img_yw_news
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ -

رابطه همسران

در یک رابطه ناسالم: 1- هرگز برای حمایت عاطفی به سوی هم کشیده نمی شوید و برای مورد حمایت قرار گرفتن در پی افراد دیگر هستید.

img_yw_news
جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ -

به خواستگار سیگاری بله بگوییم؟

خواستگاری برایتان آمده که می گوید، گاهی سیگار می کشد و همین شما را نگران کرده. آیا سیگار تهدیدی برای زندگی مشترک است؟ باید به او بله بگویید یا نه؟

img_yw_news
جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ -

روزمرگی سالم

روزمرگی‌های سالم برای تقویت ذهن متاسفانه سلامت ذهن و روان همچنان عنصری ناشناخته برای اغلب مردم است.

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ -

7 عادتی که مغز را پیر می کند

رژیم غذایی پرچرب و پرکالری، استرس مزمن، کم خوابی، نشستن طولانی مدت در طول روز، تنبل کردن مغز،استعمال سیگارو زندگی در مجاورت بزرگراه و خیابانهای شلوغ، هفت عادت اشتباهی هستند که سبب پیری زودرس مغز می شوند

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ -

جرات مندی

چگونه جرات‌مند باشیم و ابراز وجود کنیم؟ ریشه و سرچشمه بسیاری از دشواری ها در زندگی روزمره، همچون کمرویی، خجالت و شرمگینی، احساس انزوا و اضطراب در نبود مهارت ابراز وجود، جرات‌مندی و قاطعیت‌ورزی است.

img_yw_news
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ -

مهارت زندگی

افرادی‌که توانسته‌اند مهارت‌های زندگی را فرا بگیرند و مهارت‌هایشان را تقویت کنند یقیناً از بهداشت اجتماعی و روانی مناسبی برخوردارند و این باعث بروز کارآفرینی و رونق کسب و کار می‌شود.

img_yw_news
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ -

ترس ناشناخنه کودک

اطفال معمولا از بعضی پدیده‌ها می‌ترسند که علت آن برای پدر و مادر شناخته شده نیست، از این رو از خود می‌پرسند چرا کودکم اینقدر می‌ترسد؟ من که هرگز او را نترسانده‌ام و دلیلی برای وحشتش وجود ندارد.

img_yw_news
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ -

ذهن قوی

قویت قدرت ذهن مستلزم ممارست هرروزه است و باید خودتان را وادار کنید قوی‌تر شوید، خوش‌بینی واقع‌گرایانه را حفظ کنید، و حدو مرزی برای سلامتی‌تان تعیین کنید.

img_yw_news
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ -

باربی شدن

چگونه کودک را در برابر "سندرم باربی‌شدن" واکسینه کنیم؟ کودک باید درک کند آن‌چه درباره بدن حائز اهمیت است طبیعی بودن آن در عین سلامت است.

img_yw_news
شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ -

موفق هستید..

اگر شما شخصی هستید که سر خود را خیلی شلوغ کرده اید و هرگز وقت نمی کنید که موفقیت و پیشرفتتان را حس کنید، احتمال آن زیاد است که فرد موفقی باشید ولی متوجه موفقیت های خود نباشید.

img_yw_news
شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ -

ماست مالی

ماست مالی کردن یعنی چی؟!پ امری که ممکن است موجب مرافعه و نزاع شود لاپوشانی کردن و آنرا مورد توجیه و تأویل قرار دادن، رفع و رجوع کردن، سروته کاری را بهم آوردن و ظاهر قضای را به نحوی درست کردن است.

img_yw_news
شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ -

کودکان و عزاداری در محرم

اینکه بدانیم چگونه عمل کنیم تا در فرزندانمان بذر محبتی که به صورت فطری وجود دارد،درست آبیاری شود ،خیلی مهم است.

img_yw_news
شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ -

دختران مجرد

در جامعه ی در حال گذار ما که ازدواج کردن پیچیده تر از گذشته شده، تعداد دختران مجردی که هنوز امکان ازدواج پیدا نکرده اند افزایش یافته است

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ -

آیا شما کلام نافذ دارید؟

   بعضی افراد خیلی خوب می دانند که چطور دیگران را متقاعد به انجام کاری کنند. اما سوال اینجاست که آنها چطور به چنین قدرتی دست پیدا کرده اند؟

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ -

کودک بیش فعال

    اصطلاح «بیش‌فعالی» که امروزه توسط بسیاری از والدین به کودکان برچسب می‌خورد و هر مادر با کمی شیطنت کودکش شاید برای رهایی خود از بار مسوولیت تربیت فرزند، عبارت «بیش‌فعال» را به زبان می‌آورد، اختلالی است که تشخیص آن بسیار دقیق و حساس است

img_yw_news
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ -

تجاوز به روان کودک

تجاوز به روان کودک   یا وقتی خبری حاکی از تجاوز جنسی به یک کودک یا نوجوان می شنویم، چقدر ناراحت شده و برای فرزندان خود احساس خطر می کنیم و سعی می نماییم هشدارهای مهم و ضروری را به آنها بدهیم. ولی آیا منظور از تجاوز، فقط تجاوزی جنسی است؟ پاسخ منفی است.

صفحه 1 از 4    
اولین
قبلی
1