اخبار رفاهی:انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه ایران سال ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1401/12/16 | 
بسمه تعالی
 

به منظور رفاه همکاران محترم دانشگاه و تسهیل در امر ثبت‌نام، اداره رفاه و تعاون مدیریت نظارت و توسعه امور عمومی افتخار دارد مانند سنوات گذشته، ارائه خدمات ثبت‌نام بیمه درما تکمیلی کارکنان را با شرایط اعلام شده به صورت اینترنتی به همکاران محترم دانشگاه ارائه نماید. همچنین به اطلاع می‌رساند در راستای پاسخگویی به نیاز اقشار مختلف کارکنان و بر اساس قرارداد منعقد شده همکاران محترم می‌توانند از بین سه طرح طلایی و نقره‌ای و طرح بیمه همگانی یک طرح را به صورت اختیاری برای خود و افراد تحت پوشش انتخاب نمایند. ثبت نام کارکنان محترم هیئت علمی، رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی، طرحی (
پزشک خانواده و ضریب k غیر هیئت علمی مشروط به پرداخت حق بیمه یک ساله) از طریق سامانه انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است به منظور تکریم و قدردانی از همکاران محترم برای نخستین بار مقرر گردید "سرانه رفاهی حق بیمه طرح همگانی" علاوه بر پرسنل (هیئت علمی، رسمی، پیمانی، قراردادی و طرحی)  به کلیه افراد تحت تکفل ثبت نام شده صرفا در طرح های طلایی و نقره ای نیز تعلق گرفته و توسط دانشگاه پرداخت شود.

قرارداد بیمه درمان تکمیلی کارکنان شاغل در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بنا به درخواست اکثریت کارکنان دانشگاه با شرکت سهامی بیمه ایران از تاریخ     ۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ منعقد شده است.
***
ثبت نام از تاریخ ۱۶اسفند ماه آغاز می‌شود و تا پایان ساعت اداری روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ ادامه دارد.
(مهلت ثبت نام به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد)
***
به دلیل نزدیکی به ایام پایان سال و عدم امکان ارسال اسامی بیمه شدگان به شرکت بیمه ایران، مهلت اعلام شده به هیچ عنوان قابل تمدید نمی‌باشد و ثبت نام افرادی که به هر دلیلی در موعد ثبت نام و از طریق سامانه، اقدام به عضویت در بیمه درمان تکمیلی ننمایند طی نامه واحد یا از هیچ طریق دیگری امکان‌پذیر نمی‌باشد.
***
- کارکنان محترم طرحی و شرکتی نیز، در این قرارداد کسورات ماهانه حق بیمه از حقوق و دستمزد دریافتی خواهند داشت و نیاز به واریز یک جا حق بیمه در ابتدای قرارداد نیست.

- پیرو مذاکرات صورت گرفته با شرکت بیمه ایران، قرارداد فاقد دروه انتظار می باشد.

 
 - پوشش بیمه درمان تکمیلی ایثارگران معزز (جانباز، آزاده، فرزند شهید، پدر و مادر شهید، همسر شهید) مطابق با سال گذشته از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه خواهد شد. در صورت ابلاغ بخش نامه جدید اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت.
 آن دسته از همکاران ایثارگری که به هر دلیل اقدام به ثبت نام در این سامانه نمایند حق بیمه درمان تکمیلی آن ها رایگان نخواهد بود و از حقوق دریافتی فرد کسر می گردد. همان گونه که ذکر شد خدمات بیمه درمان تکمیلی رایگان بابت ایثارگران معزز از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه می گردد و نیاز به ثبت نام در این سامانه نیست.

- شایان ذکر است در طرح بیمه همگانی کارکنان دانشگاه (هیئت علمی، رسمی، پیمانی، قراردادی و طرحی)  به صورت رایگان تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار خواهند گرفت (در این طرح پرداخت حق بیمه ماهیانه برای فرد کارمند توسط دانشگاه و از محل سرانه رفاهی کارکنان  صورت می‌پذیرد) و از خدمات تشخیصی و درمانی (مطابق با جدول تعهدات طرح انتخابی و به استثنای خدمات زیبایی) صرفا در بیمارستان ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه، با احتساب بیمه پایه و در صورت نداشتن موارد خارج از تعهد به صورت رایگان تا سقف درج شده در جدول تعهدات، برخوردار خواهند شد.

- پرداخت حق بیمه طرح همگانی کارکنان شرکتی، پزشک خانواده و ضریب K غیر هیئت علمی به عهده کارمند می‌باشد.
***
تکمیل فرایند ثبت نام مستلزم دریافت کد رهگیری از سامانه ثبت نام می‌باشد.
***
توجه:
- در صورت ثبت‌نام در طرح طلایی و نقره ای، نیاز به ثبت‌نام جداگانه در طرح بیمه همگانی نخواهد بود.

- امکان تغییر طرح انتخابی بیمه تکمیلی تا پایان قرارداد وجود ندارد و طرح انتخاب شده برای کارمند و افراد تحت تکفل ثبت نام شده در سایت نیز یکسان می باشد.
مدت قرارداد ۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ لغایت ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ می‌باشد و این  مدت حسب صلاحدید دانشگاه تا دو ماه قابل تمدید است و در این مدت امکان انصراف یا تغییر طرح بیمه وجود نخواهد داشت.
- با توجه به ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی طرح همگانی به صورت رایگان برای کارکنان ، یادآور می‌گردد در بیمارستان ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه کلیه تخفیفات به کارکنان و افراد خانواده آن‌ ها حذف گردیده است.
- بنابر ضوابط قرارداد منعقده کارکنانی که تحت هر عنوان از جمله مرخصی بدون حقوق، استعلاجی و ... به مدت یک سال یا بیشتر از دانشگاه حقوق دریافت نمی کنند امکان عضویت و بهره‌مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی را برای خود و افراد خانواده نخواهند داشت.
- کلیه کارکنانی که به شرکت بیمه در قرارداد سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تحت هر عنوان بدهی مالی داشته باشند ثبت نام آن ها توسط شرکت بیمه انجام نخواهد گردید و امکان عضویت در بیمه تکمیلی را ندارند و در خصوص بدهی ان ها توسط واحد حقوقی شرکت بیمه ایران تصمیم گیری خواهد شد.
- با توجه به عدم امکان عضویت به هر دلیل ( فراموشی، ماموریت، مسافرت خارج از کشور، عدم اطلاع از ثبت نام ، بیماری خاص و صعب العلاج و ...) پس از پایان مهلت ثبت نام و در حین قرارداد و امکان برقراری دوره انتظار در قرارداد آتی به مدت سه تا شش ماه، به منظور مدیریت ریسک، توصیه می گردد کلیه اعضای خانواده تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار بگیرند. 
- در صورتی که در هر مرحله از قرارداد بیمه، مرکز درمانی مراجعه شده، مدارک درمانی، صورت حساب ها و درمان بیمه شده در آن مرکز را تائید ننماید، مطابق با قوانین بیمه های درمان تکمیلی، پوشش بیمه درمان تکمیلی بیمه شده اصلی و افراد تبعی لغو، کل وجوه پرداختی شرکت بیمه تحت هر عنوان بازپس گرفته خواهد شد و حق بیمه پرداختی نیز عودت داده نمی شود. (مطابق ماده ۷ فصل سوم آئین نامه ۹۹  بیمه مرکزی)
- کلیه پرداخت های شرکت بیمه گر مطابق با تعرفه اعلامی وزارت محترم بهداشت در بخش خصوصی و دولتی، کتاب ارزش های نسبی و آئین نامه ۹۹بیمه درمان بیمه مرکزی خواهد بود.
- به منظور کنترل ضریب خسارت و جلوگیری از افزایش قابل توجه حق بیمه ها در قرارداد سال آتی، کلیه هزینه های بستری و پروتز تنها در صورت استفاده از سهم بیمه گر اول قابل پرداخت می باشد.
 
  ***
با توجه به تغییرات صورت گرفته در قرارداد جدید قبل از اقدام به ثبت نام موارد ذیل را با دقت مطالعه نمایید.
 

توضیحات مربوط به طرح بیمه همگانی 

جدول تعهدات طرح بیمه همگانی 


جدول تعهدات طرح های طلایی و نقره‌ای 
 
جدول حق بیمه پرداختی طرح های طلایی، نقره ای و طرح بیمه همگانی 
 
واجدین شرایط ثبت نام طرح طلایی و نقره‌ای 
 
موارد استثنا (عدم پوشش) در قرارداد بیمه درمان تکمیلی 

موارد درمانی که قبل از اقدام درمانی نیاز به تائید پزشک معتمد شرک بیمه دارد.
 
مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه ایران 

 
تقاضای ثبت نام در بیمه درمان تکمیلی اداره رفاه و تعاون به منزله مطالعه و پذیرش تمام شرایط قرارداد می باشد.
شماره کارشناسان اداره رفاه و تعاون جهت پاسخگویی به سوالات همکاران محترم: ۶۴۴۳۲۳۷۸-۶۴۴۳۲۲۹۱---۶۴۴۳۲۲۷۵---۶۴۴۳۲۳۹۳
مهلت ثبت نام به پایان رسیده است و  مطابق اعلام قبلی، قابل تمدید نمی‌باشد. 
 
دفعات مشاهده: 33014 بار   |   دفعات چاپ: 35 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA