آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 30470
  • کاربران حاضر در پایگاه : 2
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 84
  • بازدید دیروز : 11473
  • بازدید کل : 24243156

دریافت جایزه ملی نظام پیشنهادها

 | تاریخ ارسال: 1397/11/13 | 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، در اولین حضور، موفق به کسب بالاترین سطح تقدیرنامه (تقدیرنامه 3 ستاره) در پانزدهمین همایش و نهمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها شد.

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در اولین حضور دانشگاه در جشنواره ملی نظام پیشنهادها، دانشگاه علوم پزشکی تهران در پانزدهمین همایش و نهمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها که روز چهارشنبه 17 بهمن سال 97 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، تقدیرنامه 3ستاره دریافت کرد.
داشگاه علوم پزشکی تهران در بین 10 سازمان سرآمد کشوری، به عنوان تنها دانشگاه علوم پزشکی و سازمان در کشور، حائز دریافت تقدیرنامه سه ستاره شد.توضیح اینکه در این ارزیابی دو سازمان کشوری موفق به اخذ نشان و چهار وزارتخانه و سازمان موفق به اخذ تقدیرنامه شدند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این جشنواره موفق به کسب تقدیرنامه دو ستاره و وزارت فرهنگ و ارشاد  نیز موفق به کسب گواهینامه اهتمام چهار ستاره شدند.   
اجرای نظام پیشنهادها در ماده ۲۰ قانون مدیریت خدمات کشوری الزامی و در بند ۲۶ سیاستهای اصلاح نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بهره­ گیری به آن توصیه شده است .تا کنون 15 دوره همایش و 9 دوره جشنواره جایزه ملی نظام پیشنهادها در سطح دانشگاهها، مراکز علمی و تحقیقاتی، سازمانها و دستگاههای اجرایی و نیز شرکتهای دولتی و خصوصی برگزار شده است و ضرورت ایجاد آن به نحو مطلوبی توسط مدیران ارشد آنها پیگیری و اکنون بیش از ۷۰ درصد سازمانها، دستگاههای اجرایی و شرکتهای بزرگ دولتی و خصوصی دبیرخانه نظام پیشنهادها را ایجاد و از مزایای آن بهره­ مند هستند. در این جشنواره همه ساله در ۳ سطح، گواهینامه، تقدیرنامه و نشان به سازمان‌ها و موسسات خصوصی و دولتی اهدا می‌شود و ارزیابان این جایزه باحضور در سازمان‌ها، به ارزیابی با توجه به معیارها می­پردازند.
 مدل ملی ارزیابی نظام پیشنهادها حول ۸ معیار و ۱۱۳ زیر معیار طراحی شده است. همچنین در بخشهایی از طراحی مدل، از مدل اروپایی تعالی سازمانی (EFQM) الهام گرفته شده است. همانند مدل EFQM جمع امتیازات ۱۰۰۰ امتیاز است و معیارها به دو گروه توانمندساز (معیارهای ۱ تا ۷) و نتایج (معیار ۸) تقسیم می شود. در توزیع امتیازها ۶۰۰ امتیاز به معیارهای توانمند ساز ( ۷ معیار اول) و ۴۰۰ امتیاز به معیار نتایج (معیار هشتم) تخصیص یافته است.
نظام پیشنهادها یکی از بارزترین مصادیق نهادینه کردن مدیریت مشارکتی و توجه به آراء، نظرات، ایده ها و پیشنهاد کارکنان و تک تک افراد جامعه به عنوان ذینفعان در مسیر شناسایی مسایل و مشکلات و ارایه راه حلهای مناسب برای آن است. بی‌شک بین سطح توسعه یافتگی و بلوغ مدیریت در سازمانها و میزان مشارکت کارکنان در امور، نوعی رابطه­ ی همبستگی مستقیم و مثبت وجود دارد. به عبارت دیگر استقرار مناسب نظام پیشنهادها و دخالت آراء و نظرات کارکنان در مسیر هدایت و حرکت سازمان، بیان بلوغ مدیریت در استفاده اساسی از منابع انسانی سازمان (کلیدی ترین منبع توسعه پایدار) به شمار می‌آید.
 

دفعات مشاهده: 599 بار   |   دفعات چاپ: 69 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA