نخستین دوره آموزشی آشنایی با تکنولوژی‌های جدید برج‌های خنک‌کننده و Ice Thermal Storage

 | تاریخ ارسال: 1397/2/1 | 
مدیر فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه ارتقاء سطح دانش کارکنان حوزه فنی و آشنایی با سیستم‌های مدرن سرمایشی را ضرورت برگزاری این دوره خواند و تأکید کرد، این دوره‌ها فعلاً در حد آموزش است.
نخستین دوره آموزشی آشنایی با تکنولوژی‌های جدید برج‌های خنک‌کننده و Ice Thermal Storage صبح سه‌شنبه، ۲۱ فروردین ۹۷ در سالن G۶ ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
مهندس بهزاد مکری، با تأکید بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه فنی ستاد و مراکز درمانی دانشگاه، گفت: مباحث آموزشی این دوره‌ها در سه بخش الکتریکال، مکانیکال و ابنیه است که البته این دوره آموزشی در حیطه تکنولوژی‌های جدید تأسیسات مکانیکی و برقی برگزارشده است.
وی افزود: این مدیریت با استفاده از توان و دانش فنی شرکت‌های مشاور و تولیدکنندگان داخلی نسبت به برگزاری این دوره‌ها اقدام کرده که این دوره آموزشی فوق با دعوت از یکی از کارشناسان خبره بین‌المللی، در خصوص سیستم انباشت آب سرد برای ساختمان‌ها برگزارشده است.
مهندس مکری، در توضیح سیستم های انباشت آب سرد گفت: به‌طورمعمول بیشترین مصرف برق در کشور در فصل گرم سال است به‌خصوص تیر و مردادماه است. نزدیک به ۳۰درصد از کل مصرف انرژی در تابستان صرف سیستم‌های سرمایشی می‌شود که جهت اصلاح میزان مصرف برق در فصول پرمصرف از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از سیستم انباشت آب سرد است.
وی خاطرنشان کرد: سایر دوره‌های آموزشی کاربردی درزمینهٔ نگهداشت تأسیسات بیمارستانی و استفاده از مصالح نوین در ساخت‌وساز و طراحی‌ فضاهای درمانی با رویکرد ارتقا سطح دانش فنی در دستور کار این مدیریت قرار دارد.
دفعات مشاهده: 666 بار   |   دفعات چاپ: 156 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA