مدیریت امور مالی - اخبار مدیریت امورمالی
​جلسه شورای مدیران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۵ | 

جلسه شورای مدیران با حضور دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع و مدیران ستادی دانشگاه، روز سه شنبه 21 خرداد ماه در سالن اجلاس معاونت توسعه دانشگاه، برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مدیریت امور مالی دانشگاه، در ابتدای جلسه حسینی مدیر امور حقوقی دانشگاه، به نکاتی در خصوص خسارات ناشی از عدم توجه لازم در مهلت مقرر قانونی به اعلام بدهی های تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: بدهی های تامین اجتماعی از چند موضوع تاثیر می گیرد، بخش اول اعلام بدهی های ناشی از آراء قطعی ادارات کار و دیوان عدالت اداری است، بخش بعدی بدهی های مربوط به قراردادهای پیمانکاری و حق بیمه ای ناشی از ماده 38 تامین اجتماعی است و در آخر حق بیمه ماده 37 قانون تامین اجتماعی است که مربوط به  نقل و انتقال املاکی است که بعنوان کارگاه مشمول قانون کار می باشد.
وی بیان کرد: دفاتر اسناد رسمی مکلفند استعلام بدهی های احتمالی ملک موصوف را از سازمان تامین اجتماعی گرفته و بر اساس پاسخ آن سازمان اقدام به ثبت معاملات نمایند.
وی در پایان افزود: عدم توجه واحدهای زیر مجموعه دانشگاه به مهلت اعتراض به اعلام بدهی های صادر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی موجبات قطعی شدن بدهی های مذکور را فراهم نموده که طبق ماده 50 قانون تامین اجتماعی لازم الاجرا و قابل وصول خواهد بود.
شایان ذکر است، متاسفانه گاهی بعد از قطعیت بدهی های مذکور به جهت عدم توجه دوباره و عدم پرداخت به موقع بدهی ها بعد از صدور اخطار، پرداخت بدهی اجرا می شود و بازداشت نامه که زمان نسبتا طولانی را به خود اختصاص می دهد مجددا جریمه ای علاوه بر حق بیمه اصلی به طلب سازمان تامین اجتماعی اضافه می شود.
در ادامه جلسه، دکتر نمازی مدیر توسعه سازمان و سرمایه انسانی گزارشی در خصوص فعالیت سامانه بازنشستگی ارائه و به نرم افزاری شدن سیستم بازنشستگی  تاکید داشت.
وی در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای تکریم بازنشستگان در سامانه خدمات بازنشستگی به مواردی اشاره کرد و گفت: دانشگاه با بیش از 20 هزار بازنشسته و وظیفه بگیر، از جمله سازمان های بزرگ ارائه کننده خدمات به بازنشستگان است.
ایشان به فرآیندهای در حال اجرای سامانه بازنشستگی دانشگاه، به نکاتی اشاره کرد و در خصوص مشکلات پیش رو در آن سامانه بحث و تبادل نظر انجام شد. 
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت امور مالی :
http://vcmdrp.tums.ac.ir/find.php?item=2.562.5077.fa
برگشت به اصل مطلب