مدیریت امور مالی - اخبار مدیریت امورمالی
نشست شورای مدیران معاونت توسعه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ | 

نشست شورای مدیران معاونت توسعه با حضور دکتر کریمی رییس دانشگاه، دکتر بیگلر معاون توسعه و مدیران معاونت توسعه دانشگاه روز دوشنبه 11 دی‌ماه 96 در سالن جلسات معاونت توسعه ستاد دانشگاه برگزار شد.
در این نشست که باهدف تدوین و ارائه برنامه استراتژیک 4 ساله معاونت توسعه در راستای اسناد بالادستی و قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و نقشه علمی دانشگاه برگزار شد، دکتر امانلو مدیر تحول، نوسازی و مطالعات کاربردی معاونت توسعه گزارشی از برنامه 4 ساله مدیران معاونت توسعه در 4 سال آتی ارائه داد.
دکتر امانلو اهداف، استراتژی‌ها و برنامه مدیران نیروی انسانی، بودجه، مالی و مدیریت توسعه امور عمومی را تشریح کرد. وی از 9 استراتژی کلی معاونت توسعه به ارتقای توان مهارتی و افزایش انگیزه منابع انسانی دانشگاه باهدف همسوسازی توان علمی و عملی، طراحی و پیاده‌سازی الگوهای مبتنی بر مدیریت دانش به‌منظور ارتقای خدمات تخصصی، طراحی و تدوین نظام نوین مدیریت منابع، توسعه خدمات مبتنی بر وب، اجرا و پیشبرد پروژه‌های فنی و عمرانی، صیانت از حقوق دانشگاه، افزایش توان جذب منابع مالی و خلق منابع جدید مبتنی بر دانش، تدوین طرح جامع مراکز درمانی و توسعه خدمات رفاهی کارکنان دانشگاه اشاره کرد.
در ادامه دکتر بیگلر از بین برنامه‌های چهارساله معاونت به توسعه امکانات رفاهی کارکنان، افزایش اماکن اقامتی با تعامل و استفاده از ظرفیت دیگر دانشگاه‌ها، افزایش میزان وام کارکنان و اعضای هیئت‌علمی، طراحی شناسنامه سلامت کارکنان، اجرای طرح بیمه تکمیلی کارکنان و ...تأکید کرد و افزود: انشا الله با کارگروهی که هفته آینده با حضور روسای بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها برگزار می‌شود بتوانیم بیشتر از پیش پاسخگوی چالش‌ها باشیم و با شناسایی گلوگاه‌ها مشکلات را به حداقل برسانیم.
در پایان این نشست دکتر کریمی ضمن تشکر از فعالیت خوب معاونت توسعه به چابک‌تر بودن ستاد تأکید کرد و ابراز داشت: واحدهای محیطی بیشتر از پیش مسئولیت‌پذیر و پاسخگو باشند. گاهی خیلی از امور را باید به واحدها تفویض اختیار داد و ستاد باید جنبه مدیریتی و نظارتی داشته باشد.
وی بار دیگر به نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه اصلی دانشگاه و پزشکان و پرسنل را به‌عنوان موتورهای محرکه بیمارستان برشمرد و تأکید کرد: گاهی برای احیاء یک بیمار تنها 3 دقیقه زمان نیاز است و اهمیت وجود این قشر در بیمارستان و تلاش ایشان بر کسی پوشیده نیست. پس ما باید در ستاد به فکر حمایت این گروه باشیم. وی افزود: وقتی یک پزشک را تمام‌وقت در بیمارستان می‌خواهیم پس باید به فکر کارانه‌اش باشیم. نیروی انسانی را ازهرجهت باید دید و حمایت کرد و در حال حاضر ابتدایی‌ترین نیاز ایشان حقوق است. درست است که منابع مالی کم داریم، یا از بیمه‌ها مطالبه داریم ولی حداقل می‌توانیم با شفاف‌سازی و احترام به نیروی انسانی بقبولانیم که در اسرع وقت پرداخت‌های پرسنل انجام خواهد شد.
دکتر کریمی افزود: در بدنه نیروی انسانی دانشگاه باید اعتماد ایجاد کنیم. وقتی فردی از ما نه می‌شنود باید این اطمینان حاصل شود که واقعاً آخرین تلاش ما بوده است. رییس دانشگاه با تأکید بر بی‌اهمیتی پست و مقام در دانشگاه گفت: این جایگاه 4 ساله،30 ساله دیر یا زود تمام می‌شود این دوره کوتاه چه ارزشی دارد که من بتوانم کاری بکنم و انجام ندهم.
باید در دانشگاه به نحوی کارکنیم که خستگی فقط خستگی جسمی باشد نه روحی. در محیط کار نه بترسیم نه محافظ داشته باشیم و نه نگرانی.
دکتر کریمی در پایان این نشست برای آشنایی با کارکنان معاونت توسعه و فعالیت‌های ایشان از واحدهای مختلف دیدن و از نزدیک در جریان نقطه نظرات کارکنان قرار گرفت.
خبر و عکس:رقیه باقرزاده

 

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت امور مالی :
http://vcmdrp.tums.ac.ir/find.php?item=2.562.4217.fa
برگشت به اصل مطلب