بخش هاي اصلي

آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28617
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 12
  • بازدید دیروز : 4630
  • بازدید کل : 16120401

مراسم تکریم دکتر توکلی و معارفه دکتر بیگلر، معاونان پیشین و جدید توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۹ | 
دکتر کریمی رییس دانشگاه با اهدای نشان دانشگاه از خدمات دکتر توکلی معاون پیشین قدردانی و حکم انتصاب دکتر بیگلر معاون جدید توسعه را ابلاغ کرد.

گالری عکس
در این مراسم که روز یکشنبه 7 آبان 96 در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد، دکتر امینی مشاور رییس دانشگاه، بابیان اینکه حوزه معاونت توسعه فاصله بسیاری با وظایف هیات علمی دارد و پذیرفتن این مسئولیت از خودگذشتی می‌خواهد گفت: معاونت توسعه حوزه‌ای است که همه از آن انتظار دارند و کسی که مسئولیت آن را می‌پذیرد باید صبر و تحمل بسیاری داشته باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های دکتر توکلی در وقت گذاری، اشراف کامل به حیطه کاری، توجه به نیروی انسانی، تجربه و انگیزه بالا گفت: دکتر توکلی با ایثار و ازخودگذشتگی در شرایط بد مالی دانشگاه که به‌تبع شرایط کشور بوجود آمده بود، مسئولیت این حوزه را پذیرفتند.

نقش معاونت توسعه در پشتیبانی از اجرای سیاست های دانشگاه
دکتر امینی، بابیان اینکه دکتر بیگلر مدیری باتجربه و باحوصله‌ای است که کمتر نه می‌گوید گفت: نقش اصلی معاونت توسعه پشتیبانی و حمایت از معاونت‌های دیگر در جهت سیاست‌گذاری اهداف دانشگاه است نقشی که دکتر بیگلر به‌درستی آن را ایفا می‌کند و همگام و هماهنگ با رییس دانشگاه از اجرای امور پشتیبانی می‌کند.

پیشرفت دانشگاه نتیجه تلاش مدیران از گذشته تاکنون
سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دوران مسئولیت را زمینه‌ای برای دستیابی به تزکیه و تقوا دانست و افزود: اینکه امروز دانشگاه در جایگاه قابل قبولی قرار دارد مرهون تلاش مدیرانی است که یکی پس از دیگری عمر و توان خود را صرف پیشرفت آن کردند.
وی خلوص و صداقت، پشتکار و دلسوزی دکتر توکلی را قابل‌تحسین دانست و گفت: ایشان جز سرمایه‌های دانشگاه هستند و ازآنجاکه در دانشگاه جای کار برای خدمت کم نیست و همه عزیزان می‌توانند منشأ خیروبرکت باشند.
دکتر عیسی زاده، اشراف و تسلط دکتر بیگلر به حوزه معاونت توسعه را موجب سرعت بخشیدن به کارهای دانست و گفت: همگی از وضعیت کشور و دانشگاه آگاه هستیم می‌دانیم قبول مسئولیت در چنین شرایطی واقعاً ایثار می‌خواهد و امیدواریم با انتخاب مناسب دکتر بیگلر روند رشد دانشگاه ادامه پیدا کند.

محدودیت ها مانع اجرای برنامه های رفاهی کارکنان بود
سپس دکتر توکلی معاون پیشین توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، با اشاره به فعالیت بیش از 300 نفر از کارکنان دانشگاه در حوزه معاونت توسعه، اقدامات انجام‌شده را محصول همکاری و مشارکت آنان دانست و گفت: کارهای معاونت توسعه دیربازده است و اگر پروژه‌ای در دوران مسئولیت 18 ماهه من به بهره‌برداری رسیده حاصل فعالیت‌های مسئولان پیشین این حوزه است و اگر پروژه‌ای در آینده به بهره‌برداری برسد نتیجه اقداماتی است که در این دوره انجام‌شده است.
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران خود در واحدهای مختلف گفت: در این مدت برای تفویض اختیار به واحدها تلاش زیادی شد کاری که باوجود چالش‌های متعدد تا حدودی به نتیجه رسید.
معاون پیشین توسعه دانشگاه، بابیان اینکه بسیاری از برنامه‌های رفاهی که برای کارکنان در نظر داشتم به دلیل محدودیت‌های مالی پیش نرفت  گفت: برای برقراری 35 درصد فوق‌العاده ویژه کارکنان تلاش کردیم؛ حتی برای تصویب دوبار به جلسه هیات امنا بردیم اما به دلیل تنگناهای مالی و نبود ردیف بودجه امکان برقراری آن ایجاد نشد.

پرداخت به موقع کارکنان اولویت اصلی معاونت توسعه
در ادامه دکتر بیگلر معاون جدید توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، ضمن تشکر از دکتر کریمی  برای اعتمادی که در انتصاب وی داشت گفت: از دکتر توکلی که در مدت 18 ماهه مسئولیت خود تغییری در چیدمان نیروهای معاونت توسعه ایجاد نکردند تشکر می‌کنم.
وی افزایش ضریب امنیت شغلی کارکنان و توانمندسازی آنان، استانداردسازی منابع فیزیکی و... را ازجمله برنامه‌های آینده معاونت توسعه برشمرد و گفت:  ممکن است در این دوره کار کردن سخت و دشوار باشد اما باروحیه جهادی که در معاونان دانشگاه، روسای دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها وجود دارد کمک خواهیم کرد با اجرای سیاست‌های ابلاغی رییس دانشگاه، مسیر پیشرفت و توسعه ادامه پیدا کند.
دکتر بیگلر تقارن 89.8.8 تاریخ ادغام دانشگاه با  96.8.8 تاریخ معارفه مجدد خود در مسئولیت معاونت توسعه را به فال نیک گرفت گفت: یکی از رسالت‌های ما این است که اگر بودجه نداریم به واحدهای محیطی استرس وارد نکنیم و با توجه به تأکیدی که دکتر کریمی بر پرداخت به‌موقع کارکنان دارند، این تکلیف قانونی را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

پذیرش مسئولیت در شرایط کنونی عشق می خواهد
سپس دکتر پریدار قائم‌مقام معاون توسعه وزارت بهداشت، بارزترین ویژگی دکتر توکلی را در حسن خلق و حسن برخورد ایشان دانست و گفت: دکتر توکلی در این 18 ماه،  مدبرانه و انسان مدارانه کارها را مدیریت کردند و زحمات بسیاری را متحمل شدند که بسیار ارزشمند است.
دکتر پریدار پذیرش مسئولیت معاونت توسعه را با توجه به محدودیت‌ها و مشکلات منابع مالی، انسانی و فیزیکی که در سطح کشور و به‌تبع آن وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد امری خطیری دانست و گفت: در این شرایط فقط عاشقی است که می‌تواند توجیه‌کننده پذیرش مسئولیت در دانشگاه باشد.
وی افزود:  از دکتر بیگلر که با ایثارگری برای دومین بار قبول زحمت کردند و این مسئولیت را پذیرفتند تشکر می‌کنم و  امیدوارم این تسلسل و پیوستگی در معاونت توسعه منشأ خیروبرکت برای دانشگاه باشد.

روسای بیمارستان‌ها دلسوزترین و مطلع‌ترین فرد نسبت به مشکلات بیمارستان‌ها هستند و باید اختیار تصمیم‌گیری داشته باشند
دکتر عباسعلی کریمی سخنان خود را با قدردانی از تلاش‌های دکتر توکلی آغاز کرد و گفت: ایشان یار دیرین دوران جنگ و جهاد و دوران بی‌ریایی و خدمت هستند.
وی افزود: دکتر توکلی انسان شناخته‌شده‌ای است که همیشه نظراتش در راستای خیر و صلاح دانشگاه بوده و ازآنجاکه تجربه کار در بیمارستان را در کارنامه خود دارد با مشکلات به‌خوبی آشنا است و این از ویژگی ایشان است.
رییس دانشگاه از دکتر بیگلر که تصدی معاونت توسعه را پذیرفتند تشکر کرد و گفت:  از اینکه ایشان دوباره این مسئولیت سخت را قبول کردند تشکر می‌کنم.
دکتر کریمی با تأکید بر اینکه از بیان کلام منفی پرهیز کنیم گفت: دانشگاه بی‌پول نیست. پول دارد اما پولش در جیب رفیقی است که فعلاً بدقولی کرده و امیدواریم این رفیق بدقول کم‌کم مطالبات دانشگاه را بپردازد تا این شرایط خارج شویم.
رییس دانشگاه بابیان اینکه هنر این است که شرایط سخت را مدیریت کنیم افزود: وقتی همه‌چیز مهیاست همه می‌توانند مدیریت کنند اما مدیریتی موفق است که بتواند شرایط سخت را اداره کند لذا مسئولان واحدهای مختلف دانشگاه با هنرنمایی خود باید نشان دهند که در این وضعیت هم می‌شود کارکرد.
دکتر کریمی با اشاره به مسائل و مشکلات بیمارستان‌ها گفت: 16-17 بیمارستان بزرگ تهران تحت پوشش دانشگاه است که ماهانه صدها هزار ویزیت سرپایی و بستری و ده‌ها هزار عمل جراحی در آن انجام می‌شود و فقط کافی است یک ویزیت نابه جا و یا دیرهنگام باشد؛ اتفاقی که در شرایط عادی در تمام دنیا می‌افتد در کشور ما تبدیل به مشکلات بسیاری می‌شود.
وی خطاب به همکاران ستاد دانشگاه گفت: ممکن است همکاران تصور کنند که مسئولان دانشگاه فقط به بیمارستان‌ها توجه دارند درحالی‌که این‌گونه نیست. به‌هرحال همه در مجموعه کار می‌کنند و وظایفشان مهم و سنگین است. اما برای درک بیشتر فشار و سختی کار در بیمارستان‌ها پیشنهاد می‌دهم دکتر بیگلر برای کارکنان تور بازدیدی برنامه‌ریزی کند تا از نزدیک ببینند پرسنل اورژانس و درمانگاه‌ها با چه مسائل و حوادثی روبرو هستند.
رییس دانشگاه بابیان اینکه کارانه جزئی از حقوق کارکنان است؛ حقوقی که نام آن تغییر کرده و تحت عنوان کارانه پرداخت می‌شود گفت: حدود 30 سال است که در بیمارستان‌های مختلف سینا، بهرامی، رازی، مرکز قلب، شریعتی و...  از نزدیک شاهد کار کارکنان در ساعات طولانی شبانه‌روز و بی‌خوابی‌ها و فشار کار سخت آنان در محیط‌های درمانی بودم و با خواسته‌های بیماران آشنا هستم.
دکتر کریمی با آگاهی از بی‌اعتمادی نسبی که در کارکنان نسبت به مسئولان دانشگاه وجود دارد گفت: در شرایط موجود هرچه ما بگوییم کارکنان نمی‌پذیرند حق هم دارند. باید در عمل و با پرداخت به‌موقع مطالباتشان، نشان دهیم که به فکر آنان هستیم و وضعیتشان را درک می‌کنیم.
وی با اشاره به نظر یکی از کاربران سایت دانشگاه، که در بیمارستان امام خمینی مشغول کار است گفت: ایشان نوشته‌اند باید چندبار ماشین سوار شوم تا به محل کارخود برسم. ما در مرکز قلب هم کارگرانی را داشتیم که سه بار ماشین سوار می‌شدند تا از اکبرآباد، جاده ساوه، اسلامشهر و مناطق دورتر خودشان را به بیمارستان برسانند حتی بعضی وقت‌ها  مجبور بودند 10 شب به خانه بروند و 4 صبح بیدار شوند تا به محل کار خود بیایند.  
رییس دانشگاه با تأکید براینکه ما می‌دانیم که کارکنانمان در چه شرایط سختی قرار دارند گفت: یک اقدام بزرگ فرهنگی در دانشگاه این است که بدنه دانشگاه بداند ما آن‌ها را درک می‌کنیم و درحد توانمان معوقات آنان را می‌پردازیم.
دکتر کریمی از دکتر بیگلر خواست تا پایان امروز خبر خوشی برای کارکنان داشته باشد و گفت: من فکر می‌کنم اعتماد کارکنان به مسئولان باید در عمل بوجود بیاید و در چنین شرایطی وظیفه دکتر بیگلر سنگین است.
رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم مدیریت جدید و متفاوت برای خروج بیمارستان‌ها از بحران گفت: اگر در بیمارستان‌ها مدیری داریم که چندین مسئولیت برعهده دارد باید رودربایستی را کنار بگذاریم و مدیرانی را به‌کارگیریم که تمام فکر و ذهن و تمام‌قد در اختیار بیمارستان باشد.
وی با تأکید بر پرهیز از فامیل بازی و باندبازی و نسپردن مسئولیت به اقوام و افراد ناکارآمد در بیمارستان‌ها، به تجربه خود در مرکز قلب اشاره کرد گفت: زمانی که مسئولیت مرکز قلب به من سپرده شد یک کارکنان هم در آنجا نبود اما اکنون 1300 نفر در آن مشغول خدمت هستند که حتی یک نفر از آنان به فاصله 5 نسل، با من نسبت فامیلی ندارد. لذا مدیران بیمارستان‌ها باید به دنبال به‌کارگیری نیروهای توانمندی باشند که بیمارستان را از بحران نجات دهد.
دکتر کریمی خطاب به روسای بیمارستان‌ها گفت: باید تمام فکر و ذهن خود را صرف رسیدگی به امور بیمارستان کنید.
وی افزود: همه جزئیات بیمارستان به رییس بیمارستان مربوط می‌شود لذا افرادی باید این مسئولیت را بپذیرند که به فکر حل مسائل باشند و برای آن چاره‌اندیشی کنند.
رییس دانشگاه با تأکید بر حمایت از روسای بیمارستان‌ها و تفویض اختیار به آنان گفت: هیچ مسئولی بااطلاع تر، حساس‌تر و دلسوزتر از رییس و مدیر بیمارستان نسبت به آن مجموعه نیست و معاونت توسعه نمی‌تواند همزمان مشکل 16 بیمارستان را برطرف کند لذا باید به مسئولان بیمارستان‌ها اختیار بدهیم و بر عملکردشان نظارت کنیم. درواقع روسای بیمارستان‌ها باید برای خودشان اختیاراتی قائل شوند و به‌جای اینکه از ما بپرسند که چه‌کار کنند، خودشان برای بیمارستان تصمیم بگیرند.
دکتر کریمی با تأکید بر چابک سازی ستاد دانشگاه گفت: اینکه تعداد کارکنان خدماتی و امور عمومی بیشتر از پرستاران باشد بیمارستان نمی‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. در مرکز قلب هم تلاشمان این بود که تعداد پرستاران بیشتر از نیروهای خدماتی باشد. چون نیروهای درمانی هستند که به‌طور مستقیم با بیماران در ارتباطند.
وی اصلاح شرایط موجود را ضروری دانست و گفت: باید بدنه و ستاد دانشگاه را چابک کرد تا نقش نظارتی داشته و با سازمان‌های بالادستی برای تأمین منابع دانشگاه مذاکره کنند و هزینه بیمارستان‌ها را بپردازند و در گام بعدی به بیمارستان‌ها اجازه دهیم که خودشان با بیمه‌ها قرارداد ببندند تا  اول سال بدانند چقدر منابع در اختیارشان است و تا پایان سال بر همان اساس هزینه کنند.
رییس دانشگاه با تأکید براینکه، باید  در نگاه، مدیریت و اجرای خود تغییر ایجاد کنیم یادآور شد، مسئولان حق پاشیدن بذر یاس و ناامیدی ندارند در همین شرایط اگر ستاد دانشگاه چابک‌تر شود و برای دریافت مطالبات دانشگاه چانه‌زنی کند همچنین واحدهای محیطی در مدیریت خود اختیارات، شجاعت و جسارت بیشتری به‌کارگیرند قطعاً دانشگاه اینده بهتری خواهد داشت.
براین اساس مقرر شد تا پایان ماه مطالبات معوقه سه ماهه کارکنان پرداخت شود.
در پایان مراسم نیز نشان دانشگاه و هدایایی به دکتر توکلی اهدا و حکم انتصاب دکتر بیگلر ابلاغ شد.
 خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: میثم عطری


   
کلیدواژه ها: دانشگاه علوم پزشکی تهران | سید قاسم حسینی | مدیریت امور حقوقی | انتصاب | دکتر محمود بیگلر |

دفعات مشاهده: 939 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر