آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28176
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 24
  • بازدید دیروز : 4118
  • بازدید کل : 13920488

پنجمین همایش ملی پدافند غیر عامل در نظام سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۸ | 
پنجمین همایش ملی پدافند غیرعامل در نظام سلامت در سالن همایش های بین المللی رازی واقع در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
 
اعضای پدافند غیرعامل دانشگاه در پنجمین همایش ملی پدافند غیرعامل در نظام سلامت که روز یکشنبه 7 آبان 96 در سالن همایش های بین المللی رازی واقع در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، حضور داشتند.

در این همایش یکروزه که در دومین روز از هفته نکوداشت پدافند غیرعامل با هدف معرفی دستاوردهای حوزه پدافند غیرعامل برگزار شد، دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور، پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور  و سایر مدیران عالی رتبه کشوری، اعضای کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه به همراه کارشناسان دبیرخانه کمیته پدافند غیرعامل و اعضای گروه مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه شرکت داشتند.
وزیر بهداشت در این همایش گفت: موضوع پدافند غیرعامل بسیار مهم است، چراکه در کشوری زندگی می کنیم رد که بلایای طبیعی در آن کم نیست. وزارت بهداشت در ستاد پدافند غیرعامل هر اقدامی نیاز باشد، کوتاهی نمی کند و امیدوارم بیش از پیش به استانداردها نزدیک تَر شویم.
 
عمر برخی از بیمارستان ها در کشور به بیش از یک قرن می رسد
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در همایش مشترک پدافند غیرعامل وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در مقوله پدافند غیرعامل یکی از دستگاه هایی که مورد توجه است، وزارت بهداشت است.
وزیر بهداشت ادامه داد: نهادهایی که در مواقع رخداد حوادث و بلایا باید از مردم مراقبت کنند، اورژانس ، بیمارستان و بهداشت کشور است و لذا باید خودمان عامل باشیم و متاسفانه شرایط ما  در گذشته مطلوب نبوده است.
دکتر هاشمی با بیان اینکه شرایط مالی دولت به گونه ای  نیست که بتواند خود را به استانداردها نزدیک کند، خاطرنشان کرد: عمر برخی از  بیمارستان ها در کشور به بیش از یک قرن می رسد و با استانداردها مغایرت دارد و لذا باید شرایط بیمارستان ها با استانداردهای پدافند غیرعامل تطابق داشته باشد.
وزیر بهداشت با إذعان به اینکه حوادثی که رخ داده است، نشان داده که نسبت به گذشته چابک تَر شده ایم، تصریح کرد: در اورژانس ها کارهای خوبی انجام شده است اما کافی نیست و ما باید این اطمینان را در مردم ایجاد کنیم که خدمات را در حد استاندارد مناسبی  دریافت می کنند.
دکتر هاشمی گفت: خوشبختانه روسای دانشگاه ها، معاونین و مسئولین دستگاه ها به مقوله پدافند غیرعامل توجه دارند و بر اهمیت پدافند غیرعامل واقفند ، چراکه در کشوری زندگی می کنیم که بلایای طبیعی در آن کم نیست.

 
AWT IMAGE
 
AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE
جهت دریافت لینک خبر در سایت روابط عمومی اینجا را کلیک کنید 
 
دفعات مشاهده: 249 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید