آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28145
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 29
  • بازدید دیروز : 7212
  • بازدید کل : 13701418

برگزاری مانور عملیاتی آشنایی ایستگاه های آتش نشانی با موقعیت ساختمان ستاد مرکزی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۱۳ | 

با هماهنگی‌های انجام‌شده بین کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه و سازمان آتش‌نشانی و به‌منظور آشنایی هر سه نوبت‌کاری کارکنان ایستگاه‌های 18 و 40 آتش‌نشانی با ساختمان ستاد دانشگاه، این مانور از ساعت 22 تا 24 روزهای یکشنبه 11 تیر تا سه‌شنبه 13 تیر 96 برگزار خواهد شد.

شناخت محل ازنظر جغرافیایی، بررسی ریسک در حریق احتمالی، بررسی تجهیزات و نیروهای موردنیاز در زمان بحران و کسب آمادگی دوجانبه سازمان آتش‌نشانی و کارکنان حراست و تأسیسات دانشگاه به‌عنوان خط مقدم مقابله با حوادث از اهداف اصلی برگزاری این عملیات عنوان شده است. در این عملیات نیروهای آتش‌نشانی با حضور در خیابان قدس و مسدود کردن این خیابان اقدام به عملیات اطفاء حریق در طبقه منفی4، جستجوی افراد در طبقات و انتقال مصدومان از طریق بالابر کردند.

در پایان این عملیات فرهمند، دبیر ستاد بحران ناحیه دو منطقه شش شهرداری تهران با اشاره به اینکه عملیات انجام‌شده فرآیند آماده‌سازی ساختمان برای اجرای مانور اصلی بوده است؛ گفت: این عملیات به‌منظور آماده‌سازی ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برای اجرای مانور اصلی، در سه مرحله برگزار شد که در این مراحل نقاط ضعف و مشکلات برای اجرای مانور اصلی شناسایی شد. وی افزود: در فاز بعدی و سناریو اصلی، مانور با حضور همه کارکنان ساختمان و با مشارکت همه سازمان‌های درگیر بحران از قبیل پلیس راهور، نیروی انتظامی، نیروهای امدادی و ستاد بحران شهر تهران برگزار خواهد شد.

مهندس تکشی، مشاور مدیریت نظارت و توسعه امور عمومی ضمن تشکر از سازمان آتش‌نشانی به‌منظور مشارکت فعال در برگزاری این عملیات گفت: در این مرحله هدف شناسایی ساختمان ستاد دانشگاه برای کارکنان سازمان آتش‌نشانی بود و در مانور اصلی برای شبیه‌سازی شرایط واقعی، بدون هماهنگی قبلی با سازمان تماس گرفته خواهد شد تا میزان آمادگی در شرایط بحرانی مشخص شود.

حمید توکلی، افسر آماده منطقه پنج عملیات آتش‌نشانی با بیان اینکه در این عملیات نیروهای دو ایستگاه 18 و 40 سازمان آتش‌نشانی حضور داشتند؛ در تشریح عملیات برگزارشده گفت: کانون حریق در طبقه منفی 4 گزارش و دود ناشی از آن در طبقات منتشر شد؛ در طبقات عملیات جستجوی مصدومان انجام شد همچنین بالابر برای انتقال افرادی که در طبقات محبوس شده بودند و راه خروجی نداشتند، وارد عمل شد. وی در خصوص تعداد نفرات و تجهیزات عمل‌کننده در این عملیات گفت: در این عملیات شش دستگاه خودرو سبک و سنگین به همراه یک دستگاه بالابر به‌کارگیری شد؛ همچنین درمجموع قریب 25 تن از نیروهای آتش‌نشان در این عملیات حضور داشتند که پس از اتمام مأموریت به‌سرعت به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

توضیح اینکه این مانور با موافقت رئیس و دستور معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه، با تلاش‌ همکاران مدیریت نوسازی و مطالعات کاربردی (دبیرخانه پدافند غیرعامل)، مدیریت نظارت و توسعه امور عمومی، مدیریت حراست و مدیریت فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی انجام شد که در هر شب مانور، نمایندگانی از مدیریت های فوق برای ثبت مستندات و شناسایی نقاط ضعف و تهدیدات حضور داشتند.

گالری عکس

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 461 بار   |   دفعات چاپ: 68 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید