آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28618
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 11
  • بازدید دیروز : 7250
  • بازدید کل : 16157554

دکتر توکلی: پیگیری برقراری فوق‌العاده ویژه کارکنان هنوز به‌جایی نرسیده است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۱ | 

AWT IMAGE

به‌منظور اطلاع‌رسانی نتیجه پیگیری‌های انجام‌شده از سوی دانشگاه در برقراری بند 10 ماده 68 قانون خدمات کشوری در پرداخت دستمزد شاغلین زیرمجموعه وزارت بهداشت با دکتر توکلی معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، به گفتگو پرداختیم.
دکتر توکلی در توضیح این موضوع گفت: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری، ابلاغ‌شده از سوی سازمان مدیریت و وزارت بهداشت، دانشگاه‌ها می‌توانند به 25 درصد از مشاغل ستادی خود تا سقف 50 درصد به‌عنوان فوق‌العاده ویژه پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه برای برقراری فوق‌العاده ویژه اعتباری مازاد بر اعتبارات جاری دانشگاه تخصیص داده نشده است افزود: طبق برآورد انجام شده، پرداخت فوق‌العاده ویژه به کارکنان رسمی و پیمانی حدود 12 میلیارد تومان (ماهیانه حدود یک میلیارد تومان) افزایش بار مالی خواهد داشت این در حالی است که اعتبارات جاری دانشگاه تکافوی پرداخت های مستمر را نداشته و دانشگاه تلاش می کند وقفه ای در این پرداخت ها ایجاد نشود.
دکتر توکلی با اشاره به مصوبه 25 مهرماه 95 هیات وزیران گفت: براساس این مصوبه هر گونه افزایش در نظام پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و فوق العاده ها (از جمله برقراری فوق العاده ویژه مشاغل تخصصی موضوع بند10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری) و نیز استخدام های جدید بدون اطمینان از تامین بار مالی آن و اخذ موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور ممنوع است.
معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، با تاکید براینکه پرداخت فوق‌العاده ویژه نیاز به مصوبه هیات امنا نیز دارد افزود: برای طرح افزایش هر نوع پرداختی در هیات امنا باید ردیف و محل اعتبار آن مشخص باشد چرا که هیات امنا نمی‌تواند بیش از سقف اعتبارات، تعهدی را ایجاد کند و از آنجا که اعتباری برای این منظور دیده نشده، امکان طرح آن در هیات امنا وجود ندارد. اخیراً این پیشنهاد از سوی یکی از دانشگاه ها در هیات امنا مطرح شد که با همین استدلال  مورد پذیرش قرار نگرفت.
وی با اشاره به پیگیری‌های دانشگاه در تأمین اعتبار فوق‌العاده ویژه از طریق وزارتخانه و سازمان مدیریت خدمات کشوری گفت: پیگیری‌های ما هنوز به نتیجه نرسیده است. طبق ابلاغ وزارت بهداشت این مبلغ باید از محل اعتبارات جاری و صرفه‌جویی دانشگاه پرداخت شود که عملاً میسر نیست چون اعتباری برایمان پیش‌بینی نشده و در  شرایط موجود، اولویت اصلی پرداخت های مستمر است تا با مشکلی مواجه نشویم ولی با این وجود در جهت رفاه حال بیشتر کارکنان در تنگناهای اقتصادی کوتاهی نخواهیم کرد.
معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه در پاسخ به این پرسش که درصورت تأمین اعتبار، فوق‌العاده ویژه شامل چه مشاغلی خواهد شد افزود: هنوز ردیف بودجه‌ای وجود ندارد که مشاغل تعریف شوند اما در مجموع تعداد مشاغل دانشگاه 152 عنوان است و باید به گونه‌ای تعریف شود که افراد بیشتری از آن برخوردار شوند.
وی در جمع بندی سخنان خود افزود: درحال تنظیم بودجه سال آینده هستیم و تلاش می‌کنیم بتوانیم فوق‌العاده ویژه را در ردیف‌های اعتباری سال‌های آینده بگنجانیم.

دفعات مشاهده: 915 بار   |   دفعات چاپ: 224 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر