آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28285
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 15
  • بازدید دیروز : 8108
  • بازدید کل : 14843692

افتتاح ساختمان شماره دو بیمارستان امیراعلم با حضور وزیر بهداشت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۴/۲۶ | 
وزیر بهداشت و رییس دانشگاه پس از افتتاح ساختمان شماره دو بیمارستان امیراعلم و بازدید از بخش‌های مختلف آن، از بیمارستان مروستی دیدن کردند.
AWT IMAGE


گالری عکس
در این بازدید که 24 تیر95 صورت گرفت، دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه، با بیان اینکه بیش از دو سال ونیم عملیات بازسازی و تکمیل ساختمان شماره دو بیمارستان امیراعلم به طول انجامید افزود: این مرکز که اهدایی خیرین است، ابتدا با نیت درمانگاه ساخته و بعد تبدیل به بیمارستان شد.

کمبود  3 تا 4 هزار تخت بیمارستانی در دانشگاه
 وی با اشاره به اعتبار حدود 30 میلیارد تومانی که صرف تکمیل این پروژه شده است افزود: ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم با ظرفیت 107 تخت فعال، 14 بخش ICU و 7 اتاق عمل به بیماران خدمت ارائه می‌دهد.
دکتر جعفریان در بخش دیگری از سخنان خود در توضیح واگذاری بیمارستان مروستی به دانشگاه و بیمارستان امیراعلم گفت:  بیمارستان مروستی ورثه مرحوم دکتر مروستی است که ایشان جز اولین جراحان گوش و حلق بینی ایران بودند و در دانشگاه تهران نیز فعالیت داشتند.
وی افزود: فرزندان دکتر مروستی که  از متخصصان گوش، حلق و بینی و چشم هستند حدود یک سال و نیم پیش، طی صلح نامه‌ای، این بیمارستان را با نیت اینکه خدمات درمانی در آن ارائه شود به دانشگاه واگذار کردند.
رییس دانشگاه با بیان اینکه بیمارستان مروستی به ارائه خدمات بستری کوتاه‌مدت (Day Care) گوش و حلق و بینی اختصاص می‌یابد افزود: بازسازی این بیمارستان تقریباً تکمیل‌شده و قسمت‌های محدودی از آن باقی‌مانده که حدود سه تا شش ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
دکتر جعفریان با اشاره به ظرفیت بیمارستان مروستی گفت: در این بیمارستان 8 تخت اتاق عمل، دو طبقه برای بخش‌های بستری و دو طبقه برای ویزیت سرپایی پیش بینی شده و امکان انتقال کلینیک ویژه گوش و حلق و بینی نیز وجود دارد.
وی با بیان اینکه در بیمارستان مروستی شرایط مناسبی برای بیماران سرپایی فراهم می‌شود افزود: امیدوارم با راه‌اندازی این مرکز بار مراجعه به ساختمان قدیمی بیمارستان امیراعلم کاهش یابد.
دکتر جعفریان با اشاره به کمبود 3 تا 4 هزار تخت بیمارستانی در دانشگاه گفت: همه ظرفیت‌های جدیدی که به دانشگاه افزوده شده کمتر از 400 تخت است که این تعداد فقط 10 درصد نیاز موجود را تأمین می‌کند در حالی که لازم است دو تا سه بیمارستان بزرگ دیگر به مجموعه دانشگاه اضافه شود.
وی افزود: برای ساخت و تکمیل بیمارستان شریعتی 2 و مهدی کلینیک، در حال پیگیری هستیم و یک بیمارستان 500 تا هزار تخت خوابی دیگر را در برنامه‌های بلندمدت خود قرار دادیم که جایگزین بیمارستان امیراعلم شود و برای تأمین زمین و منابع آن در حال رایزنی هستیم.
دکتر جعفریان بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان‌ها را قوت قلبی برای کارکنان این مجموعه دانست و افزود: ایشان نیز از به نتیجه رسیدن این پروژه و خدمات مناسبی که نسبت به گذشته به بیماران ارائه می‌شود خوشحال بودند.
رییس دانشگاه، استفاده از ظرفیت موجود را مستلزم  تأمین نیروی انسانی دانست و گفت: گروه پرستاری و سایر کارکنان بیمارستان امیراعلم در شرایط سخت نقل‌وانتقال بیمارستان، همکاری خوبی داشتند و در مدت زمان کوتاهی همه خدمات ساختمان قدیم را به ساختمان جدید منتقل کردند که در اینجا از زحمات آنان قدردانی می‌کنم.

تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان امیراعلم
سپس دکتر حسن توکلی معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه، نیروی انسانی موردنیاز این مجموعه را حداقل حدود 50 تا 60 تن برآورد کرد و افزود: با اخذ مجوز لازم از وزارت بهداشت امیدواریم کادر موردنیاز بیمارستان امیراعلم تأمین شود.
وی با اشاره به تکمیل پروژه بیمارستان امیراعلم پس از گذشت 20 تا 30 سال از آغاز آن گفت: طی دو سال و نیم اخیر با حمایت وزیر بهداشت و دانشگاه، این بیمارستان به بهره‌برداری رسید و از حدود 20 روز پیش به بیماران خدمت‌رسانی می‌کند.
معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه، با اشاره به ظرفیت بیمارستان مرورستی گفت: در این بیمارستان با اختصاص دو طبقه به اتاق عمل، دو طبقه به بخش بستری با 38 تخت و سه طبقه به کلینیک ویژه، خدمات تخصصی و فوق تخصص گوش و حلق و بینی به بیماران ارائه می‌شود.
دکتر توکلی با تاکید بر حفظ شان بیماران گفت: ساختمان قدیم بیمارستان امیراعلم با اتاق‌های 7-8 تختخوابی و حداقل امکانات رفاهی، اکنون به اتاق‌های یک تا 4 تخت خوابی تبدیل‌شده که شأن و حرمت بیماران بهتر از گذشته در آن رعایت می‌شود.
دکتر جعفریه رییس بیمارستان امیراعلم نیز در سخنانی کوتاه، با اشاره به افتتاح ساختمان جدید همزمان با صدمین سالگرد تأسیس این بیمارستان گفت: ساختمان شماره 2 بیمارستان امیراعلم با 107 تخت بیمارستانی، 7 اتاق عمل و امکانات و تجهیزات پیشرفته، آماده خدمت‌رسانی به بیماران است.

دفعات مشاهده: 1222 بار   |   دفعات چاپ: 229 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرکد امنیتی را در کادر بنویسید