بخش هاي اصلي

آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28764
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 40
  • بازدید دیروز : 10167
  • بازدید کل : 17443374

برگزاری اولین نشست وزارت متبوع و دانشگاه‌های قطب 10 در خصوص برنامه عملیاتی مشترک سال 98 (HOP) در حوزه خدمات پشتیبانی و رفاهی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۱۲ | 
اولین نشست وزارت متبوع و دانشگاه‌های قطب 10 در خصوص برنامه عملیاتی مشترک سال 98 (HOP)  در حوزه خدمات پشتیبانی و رفاهی

 
این جلسه با حضور دکتر بیگلر معاون توسعه، مدیران معاونت توسعه،  معاون اداره کل خدمات پشتیبانی وزارت متبوع، رئیس گروه تحقیق وتوسعه دانشگاهها در حوزه پشتیبانی و رفاهی، مدیران حوزه پشتیبانی رفاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران،شهیدبهشتی، توانبخشی، انسیتو پاستور با هدف بررسی برنامه‌های عملیاتی مشترک سال 98 و شاخص‌های ارزیابی حوزه پشتیبانی و رفاهی تشکیل شد.
در ابتدا آقای مهندس جوادی نژاد معاون اداره کل خدمات پشتیبانی وزارت متبوع ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان میزبان اعضای قطب ده وزارت متبوع، مقدمه‌ای درخصوص برنامه عملیاتی مشترک سال 98 و توضیحاتی در خصوص طیف گسترده نیروی انسانی در حوزه پشتیبانی و رفاهی ارائه کرد. سپس آقای دکتر بیگلر ضمن خوشامدگویی به حضار، دقایقی در خصوص برنامه‌ریزی و نقش مهم آن در پیشبرد اهداف هر حوزه بیاناتی ارائه نمودند. ایشان اشاره کرد کارشناسان حوزه مدیریت نظارت و توسعه امور عمومی دانشگاه‌ها، افراد باتجربه‌ای هستند که با برگزاری جلسات بیشتر، هماهنگی وزارت متبوع و دانشگاه‌های قطب شاهد ارتقا بیشتر خواهیم بود. همچنین برنامه‌ریزی بهتر در خصوص استفاده بهینه از منابع و اصلاح فرآیندها، منجر به مدیریت و کاهش هزینه‌ها خواهد شد. تعامل بهتر دانشگاه‌ها با یکدیگر نیز برای تبادل هرچه بیشتر تجربیات امر مهمی است که با کاهش فعالیت جزیره‌ای آن‌ها، بهره‌برداری از امکانات هر چه موثرتر، میسر خواهد شد. در ادامه مهندس هادی رئیس گروه تحقیق وتوسعه دانشگاهها در حوزه پشتیبانی و رفاهی ضمن بیان هدف به منظور تبادل تجارب و اطلاعات، دلیل برگزاری این جلسه را بررسی برنامه‌های مشترک سال 98 مدیریت‌های پشتیبانی و رفاهی دانشگاه‌های قطب ده، ارتقا رویکرد برنامه محوری، شناسایی مشکلات موجود در برنامه و اصلاحات مورد نیاز و نیز تجارب موفق هر دانشگاه به شمار آوردند. همچنین برگزاری جلسات فصلی به منظور بررسی مشکلات دانشگاهی و تسهیم اطلاعات در این خصوص در برنامه وزارت بهداشت می‌باشد. ایشان ادامه دادند که اکثر برنامه‌های مشترک سال جاری از سال‌های گذشته آغاز شده که در سال 98 با هدف پیاده‌سازی و اجرا، تحقق خواهند یافت؛ همچنین، هدف از این گردهمایی شناسایی چالش‌هاست که بر آن اساس، لزوم تدوین دستورالعمل‌های مرتبط و اعمال اصلاحات لازم مشخص می‌شود. پس از بیان مقدمات فوق، مهندس هادی به بررسی کلیه برنامه‌های مشترک سال جاری به تفکیک پرداخت و اعضا نقطه نظرات خود را بیان کردند.  
دفعات مشاهده: 101 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code