/ بیمه آتش سوزی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۸ | 

1- خطرات خارج از تعهد در بیمه نامه آتش سوزی چیست؟خطرات زیر، خارج از تعهد بیمه‌گر است؛ مگر آنکه صراحتاً خلاف آن در بیمه‌نامه قید شده باشد:
•جنگ، جنگ داخلی، آشوب و بلوا، اعتصاب، قیام، انقلاب، کودتا، اغتشاشات داخلی و یا اقدامات احتیاطی مقامات انتظامی و نظامی؛
•زمین‌لرزه، آتش‌فشان، ریزش زمین، سیل، طغیان رودخانه‌ها، حریق تحت‌الارضی و یا آفات سماوی؛
•انفجار مواد منفجره مانند دینامیت ، تی ان تی و باروت؛
•فعل و انفعالات هسته‌ای.

2- فسخ بیمه نامه آتس سوزی به چه صورتی است؟بیمه‌گر و بیمه‌گذار هر زمان که بخواهند می‌توانند تقاضای فسخ قرارداد بیمه را بکنند. در این صورت:
•اگر تقاضای فسخ از طرف بیمه‌گذار باشد حق‌بیمه قرارداد تا آن زمان بر اساس تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود و مابقی مسترد خواهد شد.
•اگر تقاضای فسخ از طرف بیمه‌گر باشد حق بیمه قرارداد تا آن زمان بر اساس تعرفه روزشمار محاسبه می‌شود و مابقی مسترد خواهد شد.
* مبلغ حق بیمه بر اساس تعرفه کوتاه مدت بیشتر از مبلغ آن بر اساس روزشمار است.
توجه: هنگامی‌که تعرفه کوتاه مدت در مورد حق بیمه اعمال می‌گردد منافع بیمه‌گر مدنظر است و هنگامی که تعرفه روزشمار مورد استفاده قرار می‌گیرد منافع بیمه‌گذار مدنظر است.

3- مدت بیمه نامه آتش سوزی چقدر است؟بیمه‌نامه آتش‌سوزی مانند سایر بیمه‌های دیگر معمولاً از ساعت 24 روز معین شروع می‌شود و تا ساعت 24 روز معین (مثلاً یکسال بعد) خاتمه می‌یابد. مدت بیمه آتش‌سوزی معمولاً یکسال است، برای زمانهای کمتر از یک سال تعرفه کوتاه مدت و برای مدت زمان مازاد بر یک یکسال از تعرفه روز شمار استفاده می‌شود.

4-بیمه آتش سوزی چه خطراتی را پوشش میدهد؟در بیمه آتش سوزی خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه بعنوان خطرات اصلی تحت پوشش قرارمی گیرند و به تبع آن و حسب درخواست بیمه گذار خطرات اضافی از قبیل زمین لرزه، طوفان، سیل، سرقت، ترکیدگی لوله آب و غیره تحت پوشش قرار می گیرند.شایان ذکر است که دربیمه های آتش سوزی بالغ بر30پوشش خطرات تبعی قابل ارایه میباشد.

5 - برخی خطرات اضافی که به همراه خطرات اصلی (حریق، انفجار و صاعقه) می توانند تحت پوشش قرار گیرند کدامند؟1.زلزله وآتشفشان
2.سیل و طغیان آب دریا ورودخانه
3.ترکیدگی لوله آب
4.ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
5. سنگینی برف
6.سقوط هواپیما،چرخبال و یا قطعات آنها
7.آشوب ،بلوا،قیام،اغتشاش داخلی
8.هزینه پاکسازی
9.برخورد جسم خارجی به استثنای شکست شیشه
10.شکست شیشه
11.عدم النفع ناشی از آتش سوزی
12.انفجار ظروف تحت فشار(دیگهای بخار،کمپرسورها،...)
13.سقوط بهمن
14.رانش زمین
15.ریزش و فروکش کردن چاه
16.نشت گاز درسردخانه ها
17.خودسوزی
18.سقوط قطعات منفصله خودرو
19.خسارتهای ناشی از نوسانات برق
20.مسئولیت ناشی ازآتش سوزی وترکیدگی لوله آب دربرابرهمسایگان
21.سرقت

6 - در بیمه آتش سوزی چه مواردی می توانند بیمه شوند؟می توان ادعا نمود که در بیمه آتش سوزی به غیر از انسان هر موردی می تواند تحت پوشش قرار گیرد مانند خانه، مغازه، کارگاه، کارخانه، دام، ماشین و وسائط نقلیه، البته انسان نیز در بعضی طرحهای آتش سوزی از قبیل طرح جامع خانه و خانواده و طرح مهر می تواند تحت پوشش قرار گیرد اما بیمه نامه عمومی آتش سوزی انسان را تحت پوشش قرار نمیدهد.

7 - برای اخذ بیمه نامه آتش سوزی چه باید کرد؟بایستی به نزدیکترین شعبه یا نمایندگی بیمه ایران مراجعه نمود و با پر کردن فرم پیشنهاد، تقاضای صدور بیمه نامه نمود. واحد اجرایی فرم پیشنهاد را بررسی و حق بیمه را محاسبه و به مشتری اعلام می نماید. به محض پرداخت حق بیمه، بیمه نامه صادر و به همراه قبض رسید حق بیمه تحویل مشتری که از آن پس بیمه گذار نامیده می شود می گردد.

8 - در صورت وقوع خسارت چه باید کرد؟حداکثر ظرف پنج روز پس از اطلاع از وقوع حادثه باید مراتب را به نمایندگی و یا شعبه صادر کننده بیمه نامه اطلاع دهد. شعبه فرمی را به نام فرم اعلام خسارت تحویل بیمه گذار میدهد که در آن سوالاتی درخصوص مشخصات بیمه نامه و نحوه وقوع حادثه و همچنین موارد و میزان آسیب وارده طرح شده است که بیمه گذار باید صادقانه به پرسشها پاسخ داده و در خاتمه فرم را مهر و امضاء نماید.
پس از تکمیل فرم اعلام خسارت و تحویل آن به بیمه گذار، اجرای مراحل ذیل جهت رسیدگی به خسارت توسط بیمه گذار الزامی است.
1-حداکثر ظرف 10روز فهرست اشیای اسیب دیده ،اموال نجات داده شده،ومبلغ تقریبی خسارت را برای بیمه گرارسال نماید.
2-برای جلوگیری از توسعه خسارت بایستی کلیه اقدامات لازم را بعمل آورد.
3-بدون احازه بیمه گردرمحل مورد بیمه تغییراتی ندهد که تعیین علت حادثه یا ارزیابی خسارت رادچاراشکال نماید.
4- همه گونه همکاری که بیمه گر برای تعیین علت حادثه یا ارزیابی خسارت بدان نیاز دارد بعمل اورد.

9 - در صورتیکه بیمه گر و بیمه گذار بر روی میزان خسارت پرداختی به توافق نرسند تکلیف چیست؟دراینصورت هیئت کارشناسی سه نفره تشکیل خواهد شدکه یک نفرنماینده بیمه گرودیگری نماینده بیمه گذارخواهد بود و کارشناسان منتخب متفقا"نسبت به تعیین کارشناس سوم اقدام خواهند نمود واین هیئت کارشناسی نسبت به حل و فصل موضوع اقدام خواهندنمود.

10 - نحوه پرداخت حق بیمه در بیمه نامه های آتش سوزی به چه صورت است؟بیمه گذار می تواند حق بیمه را هم نقداً و هم به صورت اقساط به بیمه گر پرداخت نماید در صورت پرداخت اقساطی حداقل پیش پرداخت 20 درصد حق بیمه بوده و مابقی مبلغ بایستی در 8 قسط تسویه گردد.

11 - در صورتیکه در زمان بروز حادثه قسمتی از اقساط حق بیمه ها پرداخت نشده باشد نحوه پرداخت خسارت به چه صورت خواهد بود؟اگر اقساط مربوطه سر رسید نشده باشند عدم پرداخت آنها مشکلی در بررسی خسارت بوجود نخواهد آمد اما اگر بیمه گذار اقساط سر رسید شده را پرداخت نکرده باشد در این صورت قاعده نسبی حق بیمه اجرا خواهد شد و خسارت بر اساس نسبت حق بیمه ای که پرداخت شده به حق بیمه ای که بایستی پرداخت می شد محاسبه خواهد گردید بعنوان مثال بیمه گذاری در زمان وقوع حادثه بایستی 100.000 ریال حق بیمه پرداخت می نمود ولی تنها 40.000 ریال پرداخت کرده و حال بر اثر آتش سوزی 10.000 ریال به او خسارت وارد گردیده در این صورت خسارت پرداختی به او به این صورت محاسبه می گردد:

4.000.000 =100.000/40.000* 10.000.000

12 - اگر بعد از صدور بیمه نامه، بیمه گذار خواست محل مورد بیمه را به جایی دیگر منتقل کند چه اقدامی بایستی انجام دهد؟باید مراتب را بلافاصله به بیمه گر اطلاع داده تا در صورت بازدید از محل جدید و قبلی، طی الحاقی نشانی محل مورد بیمه در بیمه نامه را عوض کرده و نشانی جدید را به عنوان محل مورد بیمه قید نماید.
لازم به ذکر است که هرگونه تغییری در بیمه نامه از قبیل افزایش سرمایه، تغییر نشانی، تغییر بیمه گذار، کم یا زیاد شدن اموال، تغییر فعالیت بایستی به اطلاع بیمه گر رسانده شود تا مراتب را طی الحاقی تایید نماید در غیر این صورت بروز حادثه بیمه گر با استناد به اصل حسن نیت می تواند از پرداخت تمامی یا قسمتی از خسارت خودداری نماید.

13- من میخواهم منزل مسکونی خود را نزد بیمه ایران بیمه کنم این امر چگونه امکانپذیر است؟منازل مسکونی را به چند طریق می توان نزد بیمه ایران تحت پوشش قرار داد:
1. بیمه نامه عمومی
2. بیمه نامه طرح جامع خانه و خانواده
3. بیمه نامه طرح مهر
4. بیمه نامه طرح همگانی مسکونی
5. بیمه نامه طرح همگانی مسکونی با پوشش زلزله.

با سلام ، بمنظور درخواست آنلاین بیمه آتش سوزی طرح زلزله قسمت ارزش ساختمان سقف مبلغ 50 میلیون تومانی دارد با توجه به آنکه ذکر شده است منظور از ارزش ساختمان ارزش زمین نیست حال اگر یک واحد آپارتمانی بیشتر از 50 میلیون تومان ارزش ساختمانی داشته باشد در صورت تخریب در اثر زلزله چگونه مبلغ خسارت محاسبه میگردد همینطور اگر ارزش کمتر از 50 میلیون تومان باشد اما بیمه گزار تا 50 میلیون بیمه شده باشد در صورت تخریب ساختمان در اثر زلزله خسارت چگونه محاسبه خواهد شد؟ با تشکر.دربیمه آتش سوزی طرح زلزله با سقف 50میلیون تومان حداکثرخسارت پرداختی همین مبلغ خواهدبود لذا درصورتی که منزل بیمه گذار بیشترارزش دارد میتواندبا
مراجعه یه شعبه فاطمی نسبت به افزایش سقف بیمه اقدام نمایددرضمن درصورتیکه منزل مسکونی کمتراز 50میلیون ارزش داشته باشد و بیمه گذار سقف 50میلیون را خریداری کرده باشد خسارت بر اساس ارزش واقعی موردبیمه محاسبه و پرداخت میگردد

با سلام و خسته نباشید
در مورد بیمه آتش سوزی منزل با پوشش سیل و زلزله
می خواستم بدونم این نوع بیمه فرضا اگه سیل یا زلزله بیاد ولی آتش سوزی رخ نده (منظور هر کدام از پوششها به تنهایی) را هم شامل میشه؟

متشکرمپاسخ سوال مثبت است درصورت وقوع سیل یا زلزله حتی اگر منجر به آتش سوزی هم نشود خسارت قابل پرداخت میباشداین امر برای هرخطر اضافی مثل طوفان -رانش زمین-سقوط هواپیما-ضایعات برف وباران نیزصدق میکند

ظاهرا بعضی از نمایندگان شهرستانها مثل اصفهان با کسب مجوز 50درصد تخفیف اقدام به بازاریابی در تهران و صدور بیمه آتش سوزی می نمایند و این یک رقابت درون سازمانی نا سالم می باشد و میل ورغبت را از نمایندگان تهران می گیرد سوال اینجاست چرا نمایندگان تهران نمی توانند همچنین مجوزی داشته باشند.مجوز 50درصدتخفیف برای موارد صنعتی طی بخشنامه 46128/90مورخ 27/1/90و30همچنین 30درصدتخفیف برای موارد غیرصنعتی طی بخشنامه شماره 127297/90مورخ 27/2/90به تمامی شعبات و واحدهای اجرایی سراسر کشور ابلاغ گردیده و تمامی نمایندگان میتوانند با هماهنگی واحداجرایی ذیربط خود نسبت به اعمال آن اقدام نمایند

سلام.خسته نباشید.شاید جریان برق کم ویا زیاد شود و وسایل برقی منجرب به اتش سوزی شد این شامل بیمه هستش یا نه. مرسی.مطابق ماده 10 شرایط عمومی بیمه نامه آتش سوزی چنانچه آتش با شعله همراه باشد خسارت وارده درتعهد بیمه گرخواهدبود
اما اگربا شعله همراه نباشد بیمه گرالزامی به پرداخت خسارت ندارد
لذاچنانچه نوسانات برق منجربه آتش سوزی با شعله گردد خسارت قابل پرداخت خواهدبود.البته دربیمه آتش سوزی یک پوشش اضافی
بنام خطرنوسانات برق ارایه میگردد که دراین حالت چنانچه وسایل برقی منزل براثرنوسانات جریان برق بسوزد حتی اگرمنجر به شعله
هم نشود خسارت پرداخت میشود

با سلام
اینجانب از طریق سایت اقدام به بیمه آتش سوزی منزل خود نمودم، ولی در نشانی کامل محل بیمه آدرس بطور کامل درج نشده است، جهت اصلاح باید چگونه اقدام کنم
با تشکر
شماره بیمه :
E/90/3/256/61/100604بیمه نامه های الکترونیکی توسط شعبه فاطمی بیمه ایران ثبت میشود میتوانید با تلفنهای 88956465و88978047 بخش آتش سوزی
مجتمع مذکورتماس گرفته و اشکال مربوطه را طرح نمایید

سوال تستیجواب تستیسیسیسیسی

باسلام وخسته نباشی ازجنابعالی میخواستم سئوال کنم که شرکت بنده تحت پوشش بیمه آتش سوزی میباشدکه درتاریخ 21/4/90دچارآتش سوزی شده وطی چندین مرحله کارشناسان بیمه تشریف آورده اندولی متاسفانه بااینکه چندین بارهم ازبیمه بصورت تلفنی ومکتوب خواهش کرده ایم که فعلا تاوقت تعیین خسارت حالااجازه پاکسازی بدهندولی هرساعتی بهانه ای می آورندمیخواستم حضرت عالی بفرمایدبیمه ازتاریخ وقوع حادثه چقدروقت داردکه اززمان آتش سوزی دستور پاکسازی راصادرکنند(درضمن بایدعرض نمایم که این شرکت دچارحدود80الی 90درصدخسارت گردیده وسقف بیمه نیزدوملیاردتومان بوده)باتشکرازحسن نیت جنابعالی راهنمائی بفرمائید.معمولا وقتی اجازه پاکسازی صادرمیشودکه مبلغ خسارت تعیین و طرفین برروی آن توافق کرده باشند و بیمه گذارنیزتعهد کتبی دهد که هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت لذا چنانچه مواردفوق رعایت شده باشد انجام پاکسازی بلامانع خواهدبود درغیراینصورت چون احتمال کارشناسی مجدد درصورت اعتراض بیمه گذاروجوددارد صحنه حادثه بایستی به همان حالت اول باقی بماند

سلام جناب آقای صادقی لطفا بفرمایید نقش توصیه های ایمنی که به هنگام صدور بیمه نامه به بیمه گذار تحویل داده می شود چیست ؟ آیا عدم رعایت بیمه گذار به توصیه های ایمنی نقشی در پرداخت خسارت دارد یا خیر؟ با تشکر شهریار محمدفامتوصیه های ایمنی باعث افزایش ایمنی محل مورد بیمه و کاهش ریسک و ضریب خسارت میگردند ودرصورتیکه بیمه گذارتوصیه هارا انجام ندهد درصورت وقوع حادثه درصورتیکه اثبات شود علت خسارت به دلیل عدم رعایت توصیه ها بوده است بیمه گرمطابق ماده 27شرایط عمومی بیمه نامه های آتش سوزی میتواند ازپرداخت تمام یا قسمتی از خسارت به دلیل بی احتیاطی بیمه گذار خودداری نماید

Ba Salam bandeh motevajeh nashodam bimah asnaf dar khosoose mahale kasbe asnaf ast ya mahale maskoonieshan .sepasgozaramبیمه اصناف درخصوص بیمه محل کسب وفعالیت اصناف و تجارکاربرددارد درمورد منازل مسکونی طرحهای دیگر بیمه ایران مانند طرح همگانی ،طرح جامع خانه وخانواده،طرح مهر،طرح حامی خانه و خانواده کاربرد خواهند داشت

بیمه مرهونه بانکی چیست بطور مثال بانکی فاکتور کالایی را به ما ارجاع می دهد که آن را درقبال بانک بیمه کنیم.همانگونه که جنابعالی بیان کردید شما یک مورد رابنام یک فرد حقیقی یا حقوقی اما بنفع بانک بیمه میکنید یعنی درصورت وقوع خسارت ،پرداخت غرامت به بانک صورت خواهد گرفت چون بانک ذینفع اصلی بوده و مقدم بر بیمه گذار است مثلا بنده وامی را از بانک ملت دریافت نموده ام و درقبال آن ملکی را معرفی کرده ام بیمه نامه بدین صورت صادرمیشود: بیمه گذار:آقای مهران صادقی بنفع بانک ملت شعبه سعدی شمالی کارمزد بیمه نامه های مرهوناتی 5درصداست

با سلام اینجانی یکی از نمایندگان بیمه ایران می باشم . آیا در بیمه های آتش سوزی یاید تمام صفحات آتش سوزی گرفته شود یا فقط میتوان متن اصلی را پرینت گرفتونیازی به پرینت متون ثابت وپیوست بیمه نباشد وبه بایگانی فرستاد ه شود وهمچنین در مورد اصلاح پوشش های اضافی که بیشتر نمایندگان اشتباه می کنند تلاش گردد. باتشکربا سلام. شرایط عمومی و توضیحات بیمه نامه نیز بایستی تحویل بیمه گذار گردد

سلام. جهت بیمه یک ساختمان 20 واحدی در برابر زلزله از چه بیمه نامه ای باید استفاده کرد؟ و آیا اگر خدای نکرده زلزله ای اتفاق بیفتد بیمه تمام هزینه ساختمان را خواهد داد و یا با شرط و شروطهای مختلف بخشی از آن را می پردازد؟ مهمترین شرایطی که ممکن است بیمه از پرداخت هزینه ساختمان طفره رود چیست؟ به عنوان نمونه اگر ارزش ساختمان حدود یک میلیارد تومان باشد، در هنگام وقوع بلایایی مثل زلزله آیا شرایطی مثل تخریب کامل، اندازه قدرت زلزله و ... جزو شرایط پرداختی شرکت هست؟ آیا نمونه هایی از پرداخت کامل در مناطقی از کشور سراغ دارید. عذرخواهی می کنم از صراحت در سوال.عذرخواهی لازم نیست.دانستن حق بیمه گذاراست.اما درخصوص سوال شما درابتدا بایستی دونکته بیان گردداولا"اینکه ارزش ساختمان براساس قیمت ساخت تحت پوشش قرارمیگیردنه ارزش منطقه بعنوان مثال الان درتهران ساختمان نوسازازقرارمتری 500/000تومان بیمه میگرددیعنی اینکه اگربنایی 100متری ازنظر قیمت منطقه متری 3میلیون قیمت داشته باشد ازنظر بیمه آن ساختمان 50/000/000تومان می ارزد و خسارت نیز برهمین اساس پرداخت میگردد.نکته دوم بحث فرانشیزاست .فرانشیزقسمتی ازخسارت است که به عهده بیمه گذار بوده و از خسارت پرداختی کم میشودکه درخصوص ساختمانهای مسکونی و غیرصنعتی یک درصدارزش مورد بیمه است یعنی یک ساختمان 100/000/000تومانی اگر بر اثر زلزله کاملا"ویران شود به بیمه گذار99/000/000 تومان پرداخت میگرددولی درکارخانجات وبناهای صنعتی فرانشیز15درصد مبلغ خسارت است یعنی اینکه اگر به کارخانه شما 100/000/000تومان خسارت وارد گردد بیمه به شما 85/000/000تومان پرداخت مینماید.مبنای تعیین اینکه آیا درمنطقه زلزله حادث شده یا خیرنیز سازمان زلزله نگاری میباشد .اما درخصوص سوابق خسارتی میتوان به پرداختهای زلزله های بم دراستان کرمان زلزله بجنورد دراستان خراسان شمالی و زلزله دوروددراستان لرستان اشاره نمود.موفق و موید باشید

سلام در صورتی که یک ساختمان 5 طبقه تازه ساخت با کاربری مسکونی را برای یک کار آموزشی بکارگیریم، از چه نوع بیمه ای برای بیمه زلزله می توانیم استفاده کنیم؟ و سقف سرمایه تحت بیمه چقدر است؟پوشش بیمه ای بستگی به نوع فعالیت محل دارد اگر محل شما فعالیت مسکونی داشته باشد نرخ 0.2درهزارواگر فعالیت آموزشی داشته باشید این نرخ افزایش خواهد یافت.پوشش زلزله به عنوان یک خطر تبعی در بیمه های آتش سوزی ارایه میگردد یعنی اینکه شما باید درابتدا یک بیمه نامه آتش سوزی ابتیاع فرمایید و سپس بیمه زلزله را دریافت نمایید.سرمایه تحت پوشش نیز به متراژساختمان بستگی دارد وهمانگونه که گفته شد الان ساختمان نوساز از قرار متری 500/000تومان بیمه میگردد یعنی اگر ساختمان شما 1000متر زیربنا داشته باشد ارزش تحت پوشش بیمه500/000/000 توان خواهد بود

باسلام.برای بازاریابی وجذب متقاضی شماچه راهی راپیشنهاد میکنید.باتشکربا سلام راههای بسیاری وجوددارداز بازاریابی مستقیم گرفته تا تبلیغات دررسانه ها و بازاریابی تلفنی و پیامکی و اینترنتی و غیره بستگی به وضعیت مالی و توانایی نماینده و بازاریاب دارد.موفق باشید

با سلام.میخواستم بپرسم مرجعی که میگوید در فلان تاریخ در محلی سیل آمده یا نه چه سازمان یا ارگانی می باشد. مثلا اگر در جایی سیل بیاید و منزلی خسارت ببیند.شرکت بیمه برای بررسی اینکه در چه تاریخی سیل آمده یا آیا خسارت به خاطر سیل بوده یا نه از چه سازمانی استعلام میگیرد.آیا این وظیفه کارشناس بیمه است یا شهرداری یا فرمانداری یا ......احراز وقوع خطر سیل از ستاد حوادث غیرمترقبه دراستان و سازمان هواشناسی منطقه صورت می گیرد.

با سلام و خسته نباشید خواستم سوال کنم که آیا تعمیر گاهی را میخواهیم بیمه آتش سوزی کنیم و داخل تعمیر گاه لوازمی هم برای فروش گذاشته ایم و مجوز کسب تعمیر میباشد آیا در موقع بروز حادثه بیمه به آن لوازم تعلق میگیرد یا نه ضمنا لوازم در راسته همین شغل میباشد و تعمیر گاه خدمات پس از فروش همین لوازم میباشدبا سلام اگردربیمه نامه جزو موارد ذکرشده باشد به آن خسارت تعلق خواهد گرفت

باسلام اینجانب محمد یوسفی شماره کارمندی 3372 کارشناس صدور مرکز قوچان باستحضارمیرساند درصدور بیمه نامه آتش سوزی بابرنامه جدید در قسمت پوشش های اضافی که حتما" تیک زده میشود و درقسمت مشخصات اصلی یا تکمیلی از قبیل ساختمان - موجودی اگر تیک نخورده باشد حق بیمه اضافی محاسبه نمی شود و خطرات همچنان برروی بیمه نامه درج میشود که بسیار خطرناک میباشد اگر صدور متوجه نشود تعهد به مشتری داده ایم و لی حق بیمه دریافت نشده بعنوان مثال نماینده ماه بیمه نامه مرهونات بانکی صادر نموده با سرمایه -ر000ر000ر000ر97 ریال در قبال خطرات حریق - زلزله سیل درقسمت پوشش ها تیک خورده ولی درقسمت مشخصات اصلی تیک نخورده و مبلغ -ر000ر000ر41 ریال حق بیمه دریافت ننموده درصورتیکه بانک خطرات فوق را دریافت نموده است بعد از دوماه صدور متوجه میشود که نماینده اشتباه کرده اگر انفورماتیک برنامه را طوری طراحی کند که اگر حق بیمه خطرات اضافی دریافت نشده برروی بیمه نامه درج نشود شاید این مشکل هم دربعضی از شعبات رخ داده باشد خواهشمنداست نسبت به رفع مشکل این برنامه اقدام کرد*با سلام ضمن تشکر از زحمات جنابعالی.مراتب به مدیریت انفورماتیک منعکس گردید تا اقدام شود

سلام من یک انبار به متراژ 70 متر دارم و قصد بیمه ان را دارم . این انبار در طبقه همکف واقع شده است میخواستم بدانم اگر لوله فاضلاب مشکل پیدا کند و اب به داخل انبار من بیاید و به اجناس من خسارت وارد کند بیمه اتش سوزی خسارت ان را پرداخت میکند و یا بیمه دیگری به ان تعلق می گیرد با تشکربا سلام شما بایستی بیمه نامه آتش سوزی به همراه خطر ترکیدگی لوله آب خریداری کنید تا پوشش کامل داشته باشید

سلام حال شما خوبه.من دانشجوی مدیریت بیمه دانشگاه علمی کاربردی بیمه ایران-تهران گرایش اموال هستم.اگه میشه لطف کنید ودر باره بیمه آتش سوری شناور یااظهارنامه ای کمک میخواستم.پیشاپیش ممنون هستم. صباحیبا سلام این نوع پوشش بیشتر در خصوص موجودی انبارها بکار میرود لذا به آن بیمه نامه انبارها یا بیمه نامه با سرمایه متغیر نیز گفته میشود .بیمه گذار در ابتدای بیمه نامه یک موجودی تقریبی برای انبار میگوید که حق بیمه نیز بر اساس همین مبلغ محاسبه و از بیمه گذار اخذ میشود که به آن حق بیمه موقت میگویند و معمولا" 75درصد یا 50درصد حق بیمه موقت در ابتدای بیمه نامه اخذ میشود بعد از آن بیمه گذار هر ماهه اعلام میکند که در انبار چقدر موجودی داشته اگر کمتر یا معادل سرمایه بیمه نامه باشد تنها رسید میدهیم که اظهار نامه بیمه گذار اخذ شده است اما اگر بیشتر از سرمایه اولیه باشد الحاقی اضافی صادر میکنیم در پایان بیمه نامه مبالغ اظهار نامه را جمع کرده و میانگین میگیریم و حق بیمه آنرا حساب میکنیم که به آن حق بیمه قطعی میگوییم .آنرا با موقت مقایسه میکنیم اگر کمترشد به بیمه گذار حق بیمه اضافی را برگشت میدهیم اگر بیشتر شد از بیمه گذار مطالبه میکنیم .حق بیمه قطعی از 50درصد حق بیمه موقت نبایستی کمتر گردد.

باسلام :بعدازگذشت حدود2سال ازاخذنمایندگی بیمه ایران دراستان گیلان (رشت )متاسفانه هنوزهیچگونه اقدامی جهت اخذبازدیداوله حریق به نمایندگان این استان انجام نگرفته است که این امرباعث گردیده که نمایندگان بعلت رقابت بازارو اینکه برای صدوربیمه های حریق هرروزه به دنبال کارشناسی دربیمه مرکزی بروند. نسبت به فعالیت دراین رشته دلسردشده ودررشته های دیگربیشتر فعالیت کنند. لطفا درصورت امکان دستورات مقتضی رانسبت به اخذمجوزبازدیداولیه حریق دراین استان رامبذول فرمایید. باتشکربا سلام در سال گذشته کلاس بازدید اولیه در استان گیلان برگزار گردید مع هذا درصورت درخواست استان و هماهنگی با مرکز آموزش برگزاری کلاس انجام خواهد شد .شایان ذکر است که مرکز آموزش هرساله براساس نیازهای اعلام شده استان کلاسهای درخواستی را در تقویم خود میگنجاند جهت اطلاع بیشتر با مرکز مذکور تماس بگیرید رییس مرکز آقای غمخوار 22890130 معاون مرکز آقای مختاری 22890136

با سلام و عرض خسته نباشید و تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر برای دفاتر و مغازه های تجاری بیمه آتش سوزی چه مواردی را شامل می شود؟آیا سرقت و یا ازبین رفتن بر اثر سها انگاری نیز شامل می شود؟بیمه آتش سوزی شامل حریق انفجار وصاعقه میگردد.جهت سرقت بایستی طرح اصناف دریافت فرمایید.سهل انگاری پوشش ندارد و درصورت اثبات بیمه گرمجازخواهد بود از پرداخت تمام یا قسمتی از خسارت خودداری نماید

با سلام و خسته نباشید اطلاعاتی در مورد طرح نوین بیمه اتش سوزی و حوادث نوروزی که از 25 اسفند تا 15 فروردین می باشد کجا باید این بیمه را انجام بدهم و هزینش چقدر استنمایندگیهای بیمه ایران این بیمه نامه را صادر میکنند

باسلام در یکی از پاسخهایتان درج فرموده بودید که اثبات میزان موجودی طبق شرایط بیمه نامه بعهده بیمه گذار است. لطفا بفرمایید طبق کدام شرایط؟ این متن در هیچیک از شرایط عمومی ویا قانون بیمه درج نشده است .فقط در شرایط عمومی ذکر شده است که: فهرست اموال را و بهای ان را ارائه کند .که این امر همان اعلام میزان موجودی است.مستحضرید که" اثبات میزان موجودی " با "اعلام میزان موجودی" دو امر جداگانه هستند.جزو شرایط خصوصی بیمه نامه میباشد و شرایط خصوصی مقدم بر شرایط عمومی میباشند

با سلام و تبریک سال نو: اینجانب عیسی سعادتی مجد کارشناس بیمه میهن (شعبه قزوین) در خصوص بیمه سوالی داشتم که در صورت امکان تقاضا دارم به این سوال پاسخ داده و بنده را راهنمایی فرمائید: پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم. الف: شرایط محاسبه و پرداخت مجموعه خسارتهای وارده در قالب یک حادثه از محل بیمه نامه ی زیر را به تفکیک شمرده و در صورت لزوم توضیح کوتاهی برای آن ارائه نمائید: ب : ملاک تشخیص و جدا سازی مجموعه خسارتهای قابل پرداخت از محل بیمه نامه ی زیر، در قالب یک حادثه یا در قالب حوادث متعدد به تفکیک شمرده و در صورت لزوم توضیح کوتاهی برای آن بدهید: بیمه آتشسوزی و خطرات تبعیبا سلام پاسخ سوال جنابعالی مفصل بوده ودرقالب یک ایمیل امکانپذیر نیست درصورت امکان بصورت حضوری یا با شماره 33113710 در خدمت شما هستیم

با سلام در رابطه با بیمه آتشسوزی آیا استفاده از مواد دیرسوز یا دیرسوز کننده مانند اسپری های دیرسوزکننده برای کم کردن خطر آتشسوزی در نرخ بیمه تاثیری دارد؟ از این نوع اسپری ها بطور وفور در جهان غرب استفاده میشود و برای بیمه گر و بیمه گذار صرفه جویی اقتصادی بالایی دارد. آیا کارشناسان شما با این مواد آشنایی دارند و در صورت استفاده نرخ بیمه را کاهش می دهند؟ با تشکر شهبازموضوع مواد دیر سوز دیگر قدیمی شده و امروزه مواد به مراتب پیشرفته تری به بازار مبارزه با حریق عرضه شده اند . مطابق آیین نامه های بیمه مرکزی استفاده از مواد فوق تاثیری درنرخ ندارد اما چون از تاریخ 90/1/1 اختیار نرخ دهی به خود شرکتهای بیمه واگذار شده لذا بیمه گران میتوانند برحسب کارشناسی خود این موضوع را در محاسبات نرخ دهی بگنجانند

با سلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم اگه یک صنف را آتش سوزی گروهی بگیرم وتا مدت پایان تعدادشان به حئاکثر نرسئ تکلیف کارمزدم بعد از اتمام قرارداد آتش سوزی چگونه است؟بستگی به مجوزی دارد که شما از مدیریت یا شعبه اخذ کرده اید ولی اگر به سقف نرسد مسئول جبران تعهدات میباشید

با سلام خدمت کارشناس محترم بیمه ایران . بنده مدتی است که از گوشه و کنار میشنوم که بعضی از وسایل الکترونیکی و دیجیتال مانند تبلت ، لب تاپ و مانند اینها را بعضی دوستان و آشنایان بیمه می کنند . می خواستم بدونم اولا آیا این مطلب صحت دارد ؟ دوما اگر پاسخ مثبت است به عنوان مثال یک تبلت حدودا دو میلیون تومانی برای بیمه شدن چقدر حق بیمه باید پرداخت کرد ، مدت بیمه چقدر است و مهم تر از همه این که این وسیله ی بیمه شده بیمه ی چه حوادثی می شود؟ با تشکر از شما سید محسن حسینیبله این وسایل هم با پوشش تجهیزات الکترونیکی که زیرگروه بیمه های مهندسی میباشند تحت پوشش قرار میگیرند و هم در بیمه های آتش سوزی از طریق قرار داد بین فروشنده و شرکت بیمه میتوانند بیمه شوند و حق بیمه آن نیز بستگی به نوع خطرات و تعداد بیمه شدگان دارد

با عرض سلام و خسته نباشید لطفا" در رابطه با پوشش اضافی ترکیدگی لوله آب و اینکه در چه صورت خسارت با این پوشش قابل پرداخت است و اینکه در بازدید اولیه بابت ارائه این پوشش چه نکاتی مورد توجه قرار میگیرد توضیحاتی بفرمایید متشکرمنکات مربوط به پوشش و خسارتهای درتعهد این خطر درکلوز مربوطه درج شده و از طریق سایت بیمه ایران قابل دسترسی است ودرخصوص بازدید نیز بایستی آثار احتمالی ترکیدگی قبلی،آثار نشتی،عمر ساختمان، عمر لوله ها و زمان تعویض آنها و جنس لوله ها مورد بررسی قرار گیرد

با سلام وخسته نباشید دانشجوی ترم 2 مدیریت بیمه گرایش اموال هستم در مورد خسارت وارزیابی (وفرمهای خسارت ونحوه پرداخت در اتش سوزی )در پی کتاب هستم ولی متاسفانه کتاب کاملی در این زمینه نیست اگر امکان دارد در این زمینه من را راهنمایی فرمایید. سپاسگزارمبله متاسفانه کتاب کاملی در این زمینه وجود ندارد و بایستی به خود ادارات خسارت شرکتها مراجعه نمود .منابع فعلی که میتوان معرفی نمود کتاب کارشناسی و ارزیابی خسارت تالیف آقای سید محمد یمنی انتشارات مرکزآموزش بیمه ایران و کتاب       بیمه های آتش سوزی تالیف آقای سلیمی انتشارات بیمه البرز

باسمه تعالی با سلام لطفا در باره اولین خسارت در بیمه های آتش سوزی توضیح دهید.مفهومی که شما بیان میفرمایید اصطلاحا FIRST LOSSنامیده میشود و به بیمه نامه ای اطلاق میگردد که با انجام لصول کارشناسی از قبیل بازدید اولیه، تفکیک ریسک ،محاسبه MPLeml صادر میگردد و درآن از یک سو تعهدات بیمه گر کاهش میابد و از سوی دیگر بیمه گذار از تخفیف فرست لاس برخوردار میگردد و  چون تعهدات بیمه گر کاهش یافته لذا احتمال آنکه بیمه گردراولین خسارت کل تعهد را پرداخته و بیمه نامه خاتمه یابد وجود دارد لذا به آن بیمه نامه اولین خسارت اطلاق میگردد

با سلام و عرض خسته نباشید احتراما خواهشمند است در خصوص خطر برخورد جسم خارجی ( از قبیل مقدار فرانشیز و حدود خسارات قابل پوشش و یا اینکه دیوار محوطه کارخانه را تحت پوشش داد ) توضیحات جامعی ارایه فرمایید با تشکراین پوشش با نرخ 0/01درهزار ارایه میگردد فرانشیز ندارد و کلیه خسارتهایی  را که ناشی ازبرخورد موارد خارجی مورد بیمه به خودمورد بیمه باشد را به استثنای شکست شیشه تحت پوشش قرار میدهد

چطورمیشود باوب به مشتری نرخ آتش سوزی داد ؟شما در صفحه پیشنهاد موضوع فعالیت و سرمایه مورد بیمه را وارد میکنید سیستم حق بیمه را محاسبه و اعلام میکند

سلام مغازه من که داخل پاساژ بوده آتش گرفته و به چندین مغازه سرایت کرده اکثر مغازه ها بیمه بوده اند و خسارتشان را از بیمه گرفته اند. به علت اینکه مشخص نبود که آتش از مغازه ما بوده یا همسایه بعد گذشت چند روز آتش نشانی علت حریق را فرسودگی سیم های مغازه ما اعلام کرده. ما بیمه ایران هستیم و بیمه به ما گفته که باید پولی که بیمه ایران به همسایه ها داده را ما بدهیم و بیمه حق بیمه ما را نمیدهد و از ما نیز شکایت خواهد کرد. لطفا به ما کمک کنیدمطابق قانون مسئولیت مدنی خساراتی که از ناحیه هرفرد به دیگران وارد میگردد باید توسط شخص مقصر جبران گردد. فرض کنید در این حادثه همسایگان پوشش بیمه ای نداشتند مطابق قانون شما موظف به جبران خسارت وارده به آنها بودید .درحال حاضر نیز دقیقا همین امر اتفاق افتاده تنها به جای همسایگان که قرار بوده از شما طلب خسارت نمایند بیمه براساس اصل ریکاوری اینکار را انجام میدهد.CAPTCHA