بخش هاي اصلي

آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 28769
  • کاربران حاضر در پایگاه : 0
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 10
  • بازدید دیروز : 4449
  • بازدید کل : 17480696

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

سؤال

چنانچه خواهان در حین تنظیم و تقدیم دادخواست شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید کند، آیا به موجب ماده 9  قانون حمایت خانواده 1391، این شماره تلفن را برای ابلاغ می‌توان مورد استفاده قرار داد یا می‌بایست تصریح کند که شماره تلفن برای امر به ابلاغ اعلام شده است؟

نظریه شماره 2664/93/7 29/10/1393

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

درفرض استعلام، چنانچه خواهان در دادخواست تقدیمی شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید نماید، قطع نظر از این که ماده 9 قانون حمایت خانواده مصوب 1/12/1391 حصری نیست، دادگاه درصورتی شماره‌های تماس مقید در دادخواست را می‌تواند برای امر ابلاغ مورد استفاده قرار دهد که خواهان تصریح نماید شماره تلفن همراه یا ثابت مصرح در دادخواست را برای امر ابلاغ، اعلام نموده است. شایان ذکر است، باتوجه به صراحت قسمت اخیر ماده قانونی صدرالاشاره، احراز صحت ابلاغ با دادگاه است.



CAPTCHA code
کلیدواژه ها: قانون حمایت خانواده | نظریه مشورتی |

دفعات مشاهده: 3822 بار   |   دفعات چاپ: 237 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر