بخش هاي اصلي

آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده : 29596
  • کاربران حاضر در پایگاه : 2
  • مهمانان حاضر در پایگاه : 45
  • بازدید دیروز : 7837
  • بازدید کل : 20709669

تاریخچه

مدیریت امورحقوقی دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

یکی از خصائص بر جسته انسان اجتماعی بودن آن است ، با بررسی و مطالعه در زندگی بشر در می یابیم انسان قانون و قانونمندی را بصورت یک نیاز واقعی احساس و همزمان با پیشرفت و تکامل خود به بررسی و تکمیل قوانین نیز پرداخته است .

 وضع قوانین و مقررات موجود همیشه بر اساس نیازهای روز جامعه بشری بوده و بقای آن نیز به قوام قانون و میزان پاسخگویی آن به مسائل و نیازمندیهای روز جامعه بستگی داشته است دفتر حقوقی دانشگاه در همین راستا و با هدف حفظ و استیفای حقوق و جلوگیری از تضییع منافع دانشگاه و اجرای صحیح و به موقع قوانین و مقررات و نیز امکان فراهم نمودن دستیابی به قوانین و اطلاعات موجود همواره در جهت حفظ و اعتلای ((عدالت)) کوشش نموده است .

 می دانیم فعالیت در این عرصه مجاهدتی بلیغ می طلبد چون راه دشوار و طولانی است ( ما به لطف عادل بی همتا ایمان داریم) و از همکاری و مساعدت همه عزیزان استقبال می نمائیم. باشد که این تلاش مورد استفاده و بهره برداری طالبان عدالت قرار گیرد .

 براساس مصوبه شماره 6440 مورخ 28/7/64 مجلس محترم شورای اسلامی و تشکیل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی(1364) و متعاقب جداشدن دانشگاه علوم پزشکی تهران از دانشگاه تهران دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز از سال(1368) بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و از سال 1376 بعنوان یک اداره مستقل در زیر مجموعه معاونت پشتیبانی به فعالیت خود ادامه داده که مجموعه این فعالیت‌ها در راستای حفظ و استیفا و جلوگیری از تضییع حقوق و منافع دانشگاه در سطوح و ابعاد مختلف می‌باشد .

 در سال 1387 در راستای سیاستهای اجرایی دولت عنوان معاونت پشتیبانی به معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع و عنوان اداره امور حقوقی با تصویب هیات امناء دانشگاه  به مدیریت امور حقوقی ارتقاء یافت . ضمنا در سال 1389 در اجرای ابلاغیه شماره 6677 /110 معاون محترم توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی ریاست جمهوری و دستور وزیر محترم بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در مورد ساختار جدید دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات درمانی مستقر در استان تهران کلیه واحدهای آموزشی پژوهشی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل و به تبع الحاق، کلیه واحدهای آن دانشگاه ، امور حقوقی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به مدیریت امور حقوقی دانشگاه علوم پزشکی تهران ملحق گردید و مجدداً طی جلسه 736 مورخ 92/06/26 شورای عالی انقلاب و فرهنگی دو دانشگاه علوم پزشکی ایران وتهران از یکدیگر  متنزع و منفک گردیدند .

مدیریت امور حقوقی در کلیه امور حقوقی ستاد دانشگاه معاونتها ، دانشکده ها ، مراکز تحقیقاتی ، بیمارستانها ، شبکه های بهداشتی درمانی و واحدهای تابعه همکاری دارد این اقدامات در مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در زمینه امور قضایی (کیفری و حقوقی)، انتظامی ، ثبتی، املاک، قراردادها و اسناد متعهدین و بورسیه‌ها و دعاوی اداری و مکاتبات و مشاوره‌های حقوقی پاسخ به سوالات و می‌باشد . مدیریت حقوقی دانشگاه از کلیه مسئولین و همکاران دانشگاه انتظار دارد با همکاری و مساعدت خود این مدیریت را در راستای احقاق حقوق دانشگاه و اجرای عدالت کمک نموده و از هرگونه پیشنهاد و انتقاد در جهت بهبود اموراستقبال می نماید.

 

 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3529 بار   |   دفعات چاپ: 435 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر